Gorrové

(přesměrováno z: Goszulové)
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Goszulova planeta
Známé obydlené planety:
Goszulova planeta

Gorrové pocházejí z Arkonidanů, kteří osídlili planetu Gorr v soustavě 221 Tatlira.

Na základě jejich způsobu života se začala technologická civilizace vyvíjet nazpátek, což nakonec vedlo k tomu, že zapomněli na kosmické lety. V té době si planety začali všímat Skokani. Patriarcha jménem Goszul propůjčil planetě a obyvatelstvu své jméno, kvůli čemuž jsou Gorrové v pozdějších dobách známí převážně jako Goszulové.

Skokani posilovali civilizační zaostávání, takže Gorrové v roce 1983 byli na technické úrovni ranného terranského novověku. Nejrychlejším dopravním prostředkem byla jízda na plachetnicích.

Skokani také obyvatelstvo zneužívali jako levnou pracovní sílu. Pouze na kontinentu Země bohů se nacházeli vzdělaní Gorrové, kterým bylo dovoleno používat technologii parních strojů. Vzdělaní Gorrové (většinou pomocí hypnoškolení) měli hodnost kněžích, kteří poslouchali rozkazy všemocných bohů ve formě robotů. V čele hierarchie stáli samozřejmě Skokani.

V roce 1983 se na Goszulově planetě pořádala konference, která měla rozhodnout o osudu Země. Terranci poté uvolnili zárodky nemoci, které u postižených způsobovali amnézii. Zdánlivě nebezpečná nemoc, která netrvala příliš dlouho, donutila Skokany k evakuování planety a uvalení karantény.

Terranci toho využili, aby obyvatelstvo osvobodili a vyvedli ho z nevědomosti. Kolem roku 2102 se Gorrové, mezitím opět provozující cesty vesmírem, se volně připojili k Solárnímu impériu a působili na různých dalších planetách a obchodních světech.

Známí Gorrové

  • Enzally - mutant (telepat) a odbojář proti Skokanům
  • Ralv - vůdce vzbouřenců
Aktuální data:
26.10.2021
1566 před NGL
1. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459513.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!