Perry Rhodan 281 (Česká obálka) Perry Rhodan 281 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 281
Název:Souboj v hlubinách
(Kampf in der Tiefsee)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2404
Černý jaguár loví v oceánu - a pronikne do pevnosti duplikantů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - velký administrátor Solárního impéria

Homer G. Adams - ministr financí Solárního impéria se chová zvláštně

Jean-Pierre Marat a Roger McKay - kosmičtí detektivové jsou lovci a pronásledovanými zároveň

Reginald Bull - státní maršál je hrubý

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Alchinom - Tefrod, podle jehož názoru se lidé ze Země změnili

Hospodářská krize Solárního impéria se šíří. Protože Homer G. Adams navzdory buněčnému aktivátoru vykazuje psychické i fyzické vyčerpání, odjede se souhlasem Perryho Rhodana na dovolenou do podmořského sanatoria na dnu příkopu Guam. Roger McKay a Jean-Pierre Marat, který je zvaný také jako Černý jaguár, ministra financí doprovází.

11. prosince 2404 zaměří automatická stanice LUNA-ORB III, že se na Zemi nachází cizí transmiterová stanice. V podvodním sanatorii dojde k tajemným atentátům. Marat pozná, že Adams byl nahrazen Duplem a podnikne s dvojníkem výlet ponorkou, při kterém se nechá zajmout. Tímto způsobem objeví jaguár nakonec lemurskou hlubokomořskou pevnost, ze které si tefrodští agenti udělali základnu. S malou ponorkou následuje generál Lemy Danger1) falešného Adamse, a teleportéři Gucky, Tako Kakuta a Ras Čubaj, jakož i vojáci oxtornského strážního pluku Blue Tigers, dobyjí stanici. Je osvobozen těžce zraněný Marat, velitel stanice, zřejmě Mistr ostrovů, ale unikne2). Zatímco Adamsův duplo přijde o život, zůstane ale pravý ministr financí nezvěstný3). Základna, ve které je objeven multiduplikátor a padělané peníze v hodnotě sto bilionů Solarů, je zničena.

Mezitím objeví státní křižník ASCOT na okraji Plejád skokanskou loď, která měla pašovat cizorodé součástky ke třetí planetě Jagovy hvězdy.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál