Perry Rhodan 293 (Česká obálka) Perry Rhodan 293 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 293
Název:Operace Centrální stanice
(Unternehmen Central-Station)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2405
Zradili Perryho Rhodana – a Mistr ostrovů Miras-Etrin čeká na hodinu svého triumfu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor má být nalákán do pasti, ze které už není úniku

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Don Redhorse - major Solární flotily

Arl Tratlo, Egan Lathar a Grek-1 - dva důstojníci USO a Maahk, kteří doprovázejí Redhorseho při »Operaci Central-Station«

Miras-Etrin - Mistr ostrovů, který chce zničit Perryho Rhodana

Farnish, Seypaahk a Tardom - tři Tefrodi z Central-Station

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Operace Central-Station.

Na Forril-Station získaná data udávají, že maahkská trasa je tvořena třemi hlavními stanicemi. Ve vzdálenosti 400‘000 světelných let od Andromedy, ale jen 250‘000 světelných let od Andro-Alfy leží Central-Station, první ze tří nádraží. Po 250‘000 světelných letech následuje Midway-Station a po dalších 400‘000 světelných letech Lookout-Station. 7. října 2405 dorazí superbitevní loď GARIBALDI na Gleam s poselstvím, že se sluneční šestiúhelník v Mléčné dráze proměnil v supernovu1). O dva dny později odstartuje loď zpět, aby přidali Reginaldu Bullovi příkaz, dobýt 400‘000 světelných let od Mléčné dráhy vzdálenou Lookout-Station. Ve stejný den vyrazí 950 kosmických lodí Perry Rhodanovi flotily z Gleamu k »Operaci Central-Station«.

Nejprve se přiblíží IMPERÁTOR k 960 kilometrů velkému planetoidu Central-Station, který je obsazen Tefrody. Marně se dvojčata Woolverova pokouší překonat ochranný štít nádraží. Major Don Redhorse, kapitán Arl Tratlo2), rumalský specialista USO Egan Lathar3) a maahkský důstojník a vědec Grek-1 proniknou se space-jetem do jedné z deseti 2.5 kilometrů dlouhých a 2 kilometry širokých propustí, které jsou umístěny kolem rovníku planetoidu.

Čtyři vetřelci jsou zajati. Pomocí psychovýslechu se Miras-Etrin4) dozví plány Terranců a přinutí Redhorse, aby na IMPERÁTOR vyslal domluvený signál, že je Central-Station neschopna boje, a který vlajkovou loď USO zároveň upozorní na 600 tefrodských lodí, které stojí v prostoru před stanicí. Faktor IV je ochoten je obětovat, aby terranskou flotilu dostal na dosah moderních protipólových děl, která jsou v Central-Station nainstalována.

Dříve než se Gleamská flotila dostane na dostřel tefrodských zbraní, objeví Grek-1 ve staré maahské lodi funkční impulzní dělo a začne Central-Station ničit zevnitř. Mezi Duply vypukne panika a Miras-Etrin při vzniklém chaosu přijde o život. Také Lathar a Tratlo zemřou. Pomocí teleportace zachrání Gucky a Ras Čubaj Redhorseho a Greka-1 z kosmického nádraží, které nakonec exploduje.

Aktuální data:
26.1.2022
1565 před NGL
1. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459605.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál