Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické stanice > Central-Station
hledat

Central-Station bylo jedno ze čtyř kosmických nádraží Maahků. Nacházelo se 400000 světelných let od Andromedy, 250000 od Andro-Alfy, 300000 od Andro-Bety a od Forril-Station, 650000 od Lookout-Station, 250000 od Midway-Station a 150000 od Soustavy ztracených.

Technická data

V rozporu s Lookout-Station, Forril-Station a Midway-Station byla Central-Station tvořena asi 980 kilometrů velkým planetoidem. Povrch byl tvořen obrovským kosmodromem, na bocích trčely bloky průmyslových zařízení. Na rovníku bylo nainstalováno celkem deset trubních propustí, které byly dlouhé 2500 metrů a široké 2000 metrů. Mohli do nich vletět kosmické lodě.

Posádka

V roce 2405 byla stanice obsazena Tefrody a duplikanty. Velitelem byl Mistr Ostrovů Miras-Etrin.

Známí členové posádky:

Historie

Když Maahkové před 50000 lety prchali z Andromedy, potřebovali místo v prázdném prostoru, na kterém by se daly vyměňovat lineární pohony. Z tohoto důvodu umístili Central-Station 1.05 milionu světelných let od Mléčné dráhy.

2405

Protože Mistři ostrovů v roce 2405 po zkáze galaktocentrického šestiúhelníkového transmiteru v Andromedě už nedisponovali slunečním transmiterem, využili prastará kosmická nádraží Maahků, aby pokračovali v invazi do Mléčné dráhy.

Na konci léta 2405 se terranské komando pod velením majora Dona Redhorse pokoušelo posádku omámit plynovými bombami. Kromě Redhorseho se operace účastnili také kapitán Arl Tratlo, specialista USO Egan Lathar a Maahk Grek-1. Plán ale selhal. Arl Tratlo a Egan Lathar při akci zemřeli. Když Grek-1 aktivoval zbraňové systémy jedné staré maahkské lodi a začal na stanici střílet, došlo ke katastrofě. Stanice explodovala před očima blížící se Solární flotily, která před tím v kosmické bitvě zničila tefrodskou strážní flotilu pod velením Tardoma. Redhorseho a Greka-1 zachránil Gucky s Rasem Čubajem. Mistr Ostrovů Faktor IV, Miras-Etrin, zemřel při pokusu opustit hořící stanici.