Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické stanice > Forril-Station
hledat

Forril-Station bylo jedno ze čtyř kosmických nádraží Maahků. Nacházela se 150000 světelných let od Andromedy, 100000 od Andro-Bety a 300000 od Central-Station.

Technická data

Kosmická stanice měla tvar velké platformy, na které mohlo přistát až sto kosmických lodí, které se k ní daly pevně přivařit.

Forril-Station sloužila jako nouzová záchytná stanice pro kosmické lodě, které nemohli doletět až k Central-Station. Z tohoto důvodu byla menší než ostatní.

Historie

Když Maahkové před 50000 lety prchali z Andromedy, potřebovali místo v prázdném prostoru, na kterém by se daly vyměňovat lineární pohony. Z tohoto důvodu umístili Central-Station 150000 světelných let od Andromedy.

Po skončení útěku Maahků byla stanice opuštěna. Kyslík dýchající Forrilové se usídlili ve třech stech vysloužilých lodích Maahků. Forrilové přivařili časem lodě pevně ke stanici, aby jim neodletěly.

Degenerovaní potomci Forrilů uctívali robotský mozek stanice jako Velkého Vazu, na jehož počest vyhlašovaly pravidelné Vazalské zápasy.

2405

Pozemšťané se v roce 2405 zajímali o poziční data ještě existujících kosmických stanic. Kapitán Don Redhorse tuto stanici objevil, a na počátku akce byl považován za Velkého Vazu. Podařilo se mu proniknout do nitra základny a vyslat volání o pomoc, které přivolalo Solární flotilu.

Po pádu Mistrů ostrovů byla na Forril-Station umístěna malá posádka Solární flotily. V podstatě jí tvořilo 1000 terranských bojových robotů.

14. století NGL

Ve 14. století NGL opustilo mnoho Forrilů stanici, aby táhli Andromedou a veřejně pořádaly Vazalské zápasy. Chtěli si tam vydělat peníze, které měli sloužit ke zlepšení životní situace na stanici žijících Forrilů. Několik let před 1312 NGL byly tyto západy mezi ostatními národy v Andromedě ve veliké módě a byly profesionálně organizované na planetě Rakusa.