Perry Rhodan 383 (Česká obálka) Perry Rhodan 383 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 383
Název:Úžasná cesta FD-4
(Die phantastische Reise der FD-4)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
Od planety Tajfun do Terranie - korveta na velké cestě od galaxie ke galaxii
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - zakladatel a Velký administrátor Solárního impéria

Rasto Hims - 1. důstojník lodě Svobodných obchodníků FRANCISE DRAKEA

Burdsal Kurohara - jeho misí je zalarmování lidstva

Bert Olbrich, Hus Brader, Hender Faro a Jan Kowski - důstojníci FD-4

Four Strong Winds - domorodec z planety bouří

Kharon a Mervin - Svobodný obchodník z Epsalu

V Malém Magellanově mračnu se ztrácejí pozemské průzkumné lodě a Roi Danton se sem vydal, aby zjistil, oč jde. Jeho loď FRANCIS DRAKE byla ale napadena cizími loděmi. Korveta KFD-4 se vydává na cestu do Sluneční soustavy, aby přivolala pomoc pro krále Svobodných obchodníků a jeho lidi. Při nuceném přistání na neznámé planetě poodhaluje roušku tajemství ztracených průzkumných lodí...


Korveta FD-4, se kterou ertrusanský šlechtic a paraplant Burdsal Kurohara 15. února 2437 vyrazí, aby z Mléčné dráhy přivezli pomoc pro těžce poškozený FRANCIS DRAKE, který prchá ze systému Anchorage, je ostřelována kuželovitou lodí intervalovými děly. Poškození lineárního pohonu přinutí korvetu přistát na 816 světelných let od Sherrano vzdáleného světa Tajfun, bouřemi sužované druhé planetě rudého slunce Kurova hvězda. Při přistávací fázi zachytí FD-4 signál S.O.S.. Svobodní obchodníci naleznou na Tajfunu na úrovni doby kamenné se nacházející civilizaci Yreků, 1.20 metru vysokých gorilovitých bytostí s černým kožichem a dvěma upřeně hledícíma fazetovýma očima ve sněhobílé tváři. Po počátečních střetnutích ukáže Four Strong Winds, náčelník Yreků, Svobodným obchodníkům cestu k vraku EX-1068, který vysílá automatické volání o pomoc. Deník velitele udává, že explorerská loď byla 23. listopadu 2436 v systému Bluebird zajata lodí Gurradů a odtažena do systému Tajfun. Lví lidé byli zřejmě podřízeni neznámé moci. Na Tajfunu se 8. prosince u několika členů posádky objevily první symptomy nákazy. Až do 1. ledna 2437 umíraly muži a ženy postupně na neznámou nemoc, při které kůže nejdříve tvrdla a křehla, a po období čtyř dnů nakonec začala explodovat krev a trhat žíly.

Po ukončení opravárenských prací odstartuje FD-4 z Tajfunu, dorazí do Mléčné dráhy a 28. února vletí do Sluneční soustavy, kde Kurohara informuje Perryho Rhodana1).

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál