Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 363
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 363
Název:Noc mezi hvězdami
(Nacht zwischen den Sonnen)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Muži CRESTU IV proniknou do mraku smrti - a hvězdy zhasnou
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor spustí nebezpečný podnik

Doktor Armond Bysiphere, doktor Jean Beriot a profesor Ču Piao-Teh - tři hlavní vědci z CRESTU IV

Olukh - agent »Bestií«

Ras Čubaj - teleportér potká monstrózní »Claru«

Icho Tolot a Fancan Teik - Halutští přátelé Pozemšťanů

Paladin - obrovské brnění skrývá trpasličí tým Thunderbold ze Sigy

Poručík George Terminow - velitel space-jetu

Bestie Oluk, kterou nechal Perry Rhodan osvobodit z okefenockého vězení, předala těsně před svou smrtí Rhodanovi souřadnice sluneční soustavy, která má pro Bestie nesmírný význam. Rhodan se ji vydává hledat do Oblaku smrti...


Na palubě CRESTU IV zrekonstruují doktor Armond Bysisphere, doktor Jean Beriot a profesor Ču Piao-Teh 23. července roku 2436 události kolem v lednu 2436 vyzvednutého Okefenoka1). Domnívají se, že Pozemšťany probuzená trpasličí bytost vodní zásoby lodi cíleně neotrávila, ale kvůli jeho teleportačním schopnostem se do ní neúmyslně dostaly vysoce toxické tělesné substance, které vznikly posmrtným rozpadem.

Krátce na to osvobodí Paladin na Atlanův rozkaz Bestii Olukha, kterou Okefenokové při bitvě o Kliban2) zajali jako jediného útočníka. Perry Rhodan a Atlan chtějí ale kontakt s Bestiemi navázat jen proto, aby je mohli rozhodně oslabit a tak získat důvěru Budovatelů Centra. Dříve než CREST IV a BOX-13‘111 mezitím jednotkami Dumfriů obklíčenou soustavu Scintilla opustí, je na Kliban vysazen Druis Agen Thrumb s důkazy o nevině Pozemšťanů.

Na palubě CRESTU IV předá Olukh, který má hodnost Pewl a tak představuje spojovací článek mezi legislativní a exekutivní mocí svého národa, souřadnice temné mlhoviny, která se nazývá Lethara neboli Mrak smrti, a obsahuje centrální soustavu Bestií. Následně halutská bytost zemře pod vlivem etastoperu, který mu Okefenokové připevnili k tělu a které svým zářením zastavuje buněčný metabolismus.

CREST IV a loď Icho Tolota proniknou do Mraku smrti. Její plynová mračna jsou naplněna protoalgeny, sdruženými obřími molekulami, které tvoří hlízovitá vlákna a absorbují paprsky sluncí z Mraku smrti. Uvnitř bubliny bez kosmického prachu a protoalgenů se nachází červené slunce, kterému dá Atlan jméno Dusty Queen, kolem kterého obíhají planety Zootkohn, Pauper a Norvo.

V ochraně protizaměřovacího štítu přistane space-jet CSJ-11 vedený poručíkem George Terminovem, na jehož palubě se nachází Perry Rhodan, Ras Čubaj, John Marshall, Melbar Kasom, Ču Piao-Teh a Paladin, na planetě Norvo, kde se nachází mnoho opuštěných strojních zařízení. Jet je zničen obrovskými monstry s kůží podobnou Dolanům. Deset kilometrů velká nestvůra podobná šestiúhelníkovému platýsovi zavine loď Icho Tolota, který přiletěl ztroskotaným na pomoc.