Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 364
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 364
Název:Zelená bestie
(Die grüne Bestie)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Druhá planeta soustavy v temné mlhovině - je to centrum zla
Hlavní postavy románu:

Chappuy-Kitos - zelená Bestie

Perry Rhodan, John Marshall, profesor Ču Piao-Teh a doktor Jean Beriot - hosté a zajatci na centrálním světě uprostřed temné mlhoviny

Major Bob McCisom - šéf 5. flotily a velitel KC-41

Gucky, Ras Čubaj a doktor Armond Bysiphere - tajné akční rezervy na světě Bestií

Skoarto - bývalý velitel galaktických vojáků zná tajemství »Bubliny života«

Píše se srpen rok u 2436. Vlajková loď Solárního Impéria CREST IV již mnoho měsíců bloudí hvězdným mořem, aniž by se jí naskytla skutečná šance vrátit se domů. Pozemšťané se marně pokoušejí najít pomoc u mysteriózních vládců M-87, kteří si říkají Budovatelé centra. Informace, které má nyní Perry Rhodan k dispozici, velice zajímají i takzvané »Bestie« z M-87. Jejich vysoký představitel pozve Pozemšťany na návštěvu hlavního světa Pelewonů, planety Pauper. CREST IV tedy pronikne nekonečnou tmou a ocitne se v bublině života v samotném centru Temných mraků, kde Prvního administrátora a jeho věrné očekává ZELENÁ BESTIE...


Rasi Čubajovi se podaří Claru, jednu z nestvůr na Norvo, ovládat pomocí světelných signálů a s její pomocí Štítového draka, který sežral halutskou loď, odlákat pryč od své kořisti. S osvobozenou halutskou lodí se Perry Rhodan, Ras Čubaj, John Marshall, Melbar Kasom, Ču Piao-Teh, poručík George Terminov, Icho Tolot, Fancan Teik a Paladin vrátí zpět ke CRESTU IV. Analýzy udávají, že na Norvo se v minulosti chovali Dolani1). Že to kdysi neprováděli Bestie z Pauperu, druhé planety systému Dusty Queen, dokazuje to, že jejich pokusy o výrobu nových Dolanů selhaly a skončily vytvořením bezhlavých monster, které nakonec sežraly své zploditele.

Počátkem srpna roku 2436 zavolá Perry Rhodan na Pauper ze space-jetu a přistane na pozvání Chappuy-Kitose, 4.50 metrů velké Bestie se zelenou, rýhovanou kůží, společně s Rasem Čubajem, Johnem Marshallem, Guckym, profesorem Ču Piao-Tehem, doktorem Armondem Bysispherem a Paladinem v korvetě KC-41 majora Boba McCisoma na planetě Pelewonů, hlavního bestijského národa z M 87. Před přistáním teleportují Čubaj a Gucky s doktorem Bysispherem do pomocného člunu. Chappuy-Kitos oznámí Rhodanovi a jeho průvodcům, že je zabije, aby zabránil jejich spolupráci s Budovali centra. Zvyšováním tlaku záření svého slunce, které kontrolují z Pauperu, aby drželi na uzdě konstantní vysokoenergetickou expanzi bubliny života kolem systému Dusty Queen, vytvoří Pelewoni hyperenergetickou rázovou vlnu, která ohrozí CREST IV a halutské lodě. Souřadnicemi Monolu ale přesvědčí Bestie o tom, aby Pozemšťany ihned nezabili.

Když je Rhodanem přivolán na pomoc, narazí Čubaj v jedné vězeňské cele na Skoarta2), který na Pauper pronikl, aby zachránil čest Skoarů, a byl zajat při pokusu sabotovat konstantní vysokoenergetickou expanzi. Protože mezitím opravil svůj chybný odhad Pozemšťanů, ukáže jim cestu k řídící stanici slunce. Paladin poškodí zařízení tak silně, že se bublina života zhroutí a protoalgeny proniknou až k Pauperu. Rhodan a jeho společníci se společně se Skoartem vrátí na KC-41 do CRESTU IV.