Pelewonové

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:M 87

Pelewonové jsou hlavním národem Bestií z M 87.

Vzhled

Dosahují výšky asi 4,5 metrů a mají zelenou rýhovanou pancéřovanou kůži. Jinak jsou úplně stejní, jako Haluťané.

Životní prostředí

Žijí, skryti před Budovateli centra, v soustavě Dusty-Queen. Zničení soustavy roku 2436 přežije jen několik Pelewonů. Roku 1143 NGL se obyvatelstvo ale opět rozrostlo až na 100 milionů jedinců. Asi třetina osídlila Yanyok, zbytek žije na koloniálních světech.

Historie

Pelewonové pocházejí z Bestií. Ty vypěstovali asi 70‘000 let před Kristem pro Budovatele centra z geneticky modifikovaných Skoarů. Budovatelé centra si chtěli vychovat pomocný národ vojáků. Bestie byly však tak divoké a ničitelské, že je poté chtěli Budovatlé centra zničit.

800‘000‘000 Bestií opustilo ve čtyřech skupinách M 87 kosmickými loděmi s dimenzotransičním pohonem. Skupina rematerializovala v Mléčné dráze a stáhla se pak do Malého Magellanova mračna. Z nich vznikli Ulebové, Dvojkondiční a později Haluťané.

Není známo, zda-li Pelewonové a např. Mooghové, na které narazili Terranci roku 2436 v M 87, se zde již tenkrát schovávali, nebo zda svou původní galaxii osídlili až později. V každém případě se jim podařilo svůj pobyt v M 87 utajit.

Pelewonové jsou jednopohlavní bytosti. Staří Pelewonové projevovali částečně vyšší stupeň sebeovládání, čímž se silně odlišovali od původních Bestií. Po zničení soustavy Dusty Queen roku 2436 přežilo už jen málo Pelewonů. Po katastrofě v Dusty Queen se u nich díky genetické mutaci objevila obě pohlaví. Populace tedy zaznamenala prudký nárůst. Kromě toho ztratili svou agresivitu a dnes se integrovali mezi ostatní národy.

Kolem roku 2500 přichází z Říše ESTARTU Sotho Pon Triek, aby založil kult Věčných válečníků. Národy M 87 jsou však zmítány Permanentním konfliktem Sotho zmizí se svou lodí na cestě z Vnitřního prostoru do Pompeo Posar.

Sotho Sar Troogh, který se objevil v 1. století NGL v M 87, je eliminován i se svou lodí společnou flotilou Dumfriů a Pelewonů.

Kosmické lodě

Roku 2436 používali Pelewonové černé válcovité lodě. Největší známý typ měl délku kolem 1200 metrů.

Po integraci do spojenectví národů M 87, vyvinuli nové typy lodí.

Kosmické lodě Pelewonů

(12. století NGL)
  • Vzhled: klínová kosmická lod s kruhovým segmentem ve střední části
  • Rozměry: šířka: příď: 100 m, střední část: 192 m, záď: 138 m; výška: max. 110m; délka: max. 508 m
  • Posádka: podle typu 150 až 230 Pelewonů
  • Podsvětelné pohonné systémy: neznámé pohony, gravojet
  • Nadsvětelné pohonné systémy: 2 lineární motory s dosahem celkem 2 mil. světelných let
  • Ofenzivní systémy: dezintegrátorová děla, narkotizační děla
  • Defenzivní systémy: tlumící štít, paratronový štít, HD-štít
  • Zdroje energie: hypertropům podobné zásobovací agregáty, 2x nouzové NUGAS reaktory, nouzová fúzní elektrárna
  • Pomocné čluny: podsvětelné pomocné čluny, kluzáky