Perry Rhodan 388 (Česká obálka) Perry Rhodan 388 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 388
Název:Bohové z vesmíru
(Götter aus dem Kosmos)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
Perry Rhodan na stopě nezvěstného Exploreru - vydá Malé Magellanovo mračno svá tajemství?
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - zakladatel a Velký administrátor Solárního impéria

Doktor Bysiphere, Melbar Kasom, Tama Jokida, Gucky a Paladin - společníci Perryho Rhodana při Operaci Ukiah

Henrally a Bergudy - vůdci dvou znepřátelených národů

Atlan - Lordadmirál čeká na Perryho Rhodana

Kapitán Turlock McNab a sežant Waymire Mashyane - jediní přeživší ze zničené explorerské lodi

Je květen roku 2437 a na Zemi a ostatních planetách Solárního impéria vládne naštěstí mír. Perry Rhodan má však přesto starosti - působí mu je krizová oblast Malého Magellanova mračna, krátce zvaná MMM. Všechny průzkumné lodě Pozemšťanů, které tam dosud pronikly, zmizely beze stopy, a ze smrtící pasti málem nevyvážl ani sám Roi Danton, jenž se pokusil sledovat jejich stopu. Je na čase, aby Pozemšťané získali o záhadné galaxii a jejích tajuplných vládcích nové informace. CREST V se tedy vydává do samotného centra MMM - a na planetě Ukiah už na Rhodanovo speciální komando čekají BOHOVÉ Z VESMÍRU!


Během několikadenní nebezpečné plavby převezou Pymocové Perryho Rhodana, Melbara Kasoma, Tama Jokidu, Guckyho, doktora Armonda Bysisphera a Paladina, ve kterých vidí své bohy, s lodí na ostrov Vallejo, kde jejich nepřátelé Tomacové už půl roku zadržují dva další »bohy«. Jsou to kapitán Turlock McNab a seržant Waymire Mashyane, dva přeživší z EX-3493. McNab oznamuje, že plukovník Synd Kishet, velitel explorerské lodi, navázal kontakt s diskovou lodí neznámé insektoidní rasy, která se označuje jako »Ansiktové«, a které se doposud dařilo vzdorovat útisku Pseudogurradů. Kishet domluvil další setkání s Ansikty a EX-3493 poté vletěl do soustavy Visalia. Tam pět konusových lodí zničilo Explorer intervalovými děly. MacNab dodává, že jen on a Mashyane se v záchranném člunu dostali na druhou planetu. Čtyři útočící lodě se stáhli, zatímco pátá v soustavě zůstala. Několikrát potom na Ukiahu přistála malá skupinka Pseudogurradů.

Podle pozorování obou mužů z EX-3493 se Rhodan a jeho společníci dostanou k automatické dozorčí stanici Pseudogurradů. Odstřelí ji a následně přivolají na pomoc CREST V, který se skrýval v zaměřovací ochraně Visalie. Nyní se přiblíží k Ukiahu, zničí kuželovou loď a vezme na palubu ztroskotané. Gucky dokáže přimět Pymocy a Tomacy, aby ukončili prastarou rivalitu a podepsali mírovou smlouvu. Protože se k systému Visalia přibližuje neznámá flotila, stáhne se CREST V pryč.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál