Perry Rhodan 387 (Česká obálka) Perry Rhodan 387 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 387
Název:Stopa mezi hvězdami
(Spur zwischen den Sternen)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
Flotila impéria ve hvězdné říši Vibrační moci - boj proti neznámému začíná
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - zakladatel a Velký administrátor Solárního impéria

Roi Danton a Oro Masut - Král Svobodných obchodníků a jeho osobní strážce jsou zbaveni »nevítaných hostů«

Major Eddie Burke - muž z Kosmopolis

Atlan - Lordadmirál se baví s pozitronikou

Doktor Bysiphere, Melbar Kasom, Tama Jokida, Gucky a Paladin - společníci Perryho Rhodana při Operaci Ukiah

Henrally - hradní pán planety Ukiah

CREST V se dostala do malé soustavy v Malém Magellanově mračně. Na planetě nazvané Ukiah se Rhodan setkává s primitivními lidmi na úrovni pozemského středověku, kteří ale používají moderní zbraně. Rhodan je přesvědčený, že domorodcům pomáhají Pozemšťané a je rozhodný tajemství odhalit...


Terranská flotila, která se stáhla z Malého Magellanova mračna, dokáže se svými protipolovými zářiči 23. dubna 2436 odrazit bez vlastních ztrát útok 3000 Dolanů. Přitom je zničeno 2034 živoucích kosmických lodí. Jedenadvacet mužů z FD-6 s normální krví je ale otráveno svými Symboflexními partnery a zemře.

Se svým lehkým křižníkem KARTHAGO zkoumá major Eddie Burke1), který o půl roku dříve pracoval na Uktanu na »Projektu Kosmopolis«2), složení materiálního mostu mezi oběma Magellanovými mračny a objeví tam ve dvojsluneční soustavě na velké planetě Glutton inteligentní bublinové bytosti3).

Při průniku do vnitřku Malého Magellanova mračna je posádka CRESTU V, který sleduje volání o pomoc, v systému rudého slunce Visalia svědkem, jak loď Pseudogurradů sestřelí neznámou, pětisetmetrovou diskovitou loď s cylindricky prodlouženými póly. Zatímco Reginald Bull 7. května po nových útocích Dolanů na světy Solárního impéria oficiálně vyhlásí válku vládcům Malého Magellanova mračna, začne Perry Rhodan, Melbar Kasom, Tama Jokida, Gucky, doktor Armond Bysisphere a Paladin se space-jetem prohledávat na druhé planetě Visaliasu, na Ukiahu, zničenou diskovou loď. Pymocové, albínsky bílí, jako člověk velcí domorodci na Ukiahu, jejichž bezvlasé kulaté hlavy mají fazetové oči a pohyblivé kachní ústa, neočekávaně disponují impulzními zářiči, ačkoliv jejich stupeň kultury odpovídá počátku terranského novověku. Podle vyprávění Pymoců pocházejí od členů posádky nezvěstného Exploreru. Nad planetou se objeví kónická loď Pseudogurradů a zničí space-jet. Rhodan a jeho průvodci se skryjí na Ukiahu.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál