Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 147
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 147
Název:Šílející stroje
(Amoklauf der Maschinen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2114
Šest mužů ze Země - uprostřed války strojů
Hlavní postavy románu:

Ellis Kedrick - specialista na nemožné operace

John Marshall, Ras Čubaj, Tama Jokida, Van Moders, doktor Bryant a doktor Riesenhaft - tři mutanti a tři vědci ztroskotají

Gucky - myšob se zlobí, že přišel o velké dobrodružství

Emiondi - hrabě, který se zajímá o parní stroje

Sakori - konstruktér a přítel květin

Perry Rhodan - Solární administrátor je toužebně očekáván

Muži na městském křižníku UPSALA pod velením majora Alexandera Semajina pozorují, že na Fragu1) Posbiové válčí mezi sebou. Po zkáze nenávistného propojení2) došlo ke kolísání hypertoyktického propojení, takže Posbiové řízené Centrální plazmou útočí na ty řízené inpotronikou.

Krátce na to vyšle Perry Rhodan po několikadenním váhání3) komando do fragmentální lodi, která se nachází na orbitě kolem Taphorovy planety. Bezprostředně poté co John Marshall, Ras Čubaj, Tama Jokida, Van Moders a kybernetici doktor Bryant a doktor Riesenhaft4) vstoupí do lodi, jsou je loď napadena jinými fragmentálními loděmi. Uprchne transicí a zřítí se na jednu cizí planetu. Její obyvatelé, 1.5 metru vysocí, vzpřímeně chodící bytosti se dvěma krátkýma, zavalitýma nohama, drápy vyztuženýma rukama a nohama, hustým kožichem a podlouhlou, vzdáleně člověku podobnou hlavou, žijí ve feudálním uspořádáním. Protože se intenzívně zabývají vývojem parního stroje, jsou nazváni Blowové. Plazmou řízení Posbiové proniknou do města Blowů a ničí ve své nenávisti všechno mechanické. Zatímco mutanti pomáhají Blowům, zjistí vědci, že plazma na palubě zřícené fragmentální lodi odumírá. Když zemře, začnou roboti honit všechno živé. Hypervysílačkou posibjské lodi si Pozemšťané přivolají pomoc. Společně s dalšími loděmi dorazí THEODERICH k Van Modersově planetě, jak je svět Blowů nazván, a zachrání pohřešované. Protože Posbiové bez plazmy jsou nebezpečím pro obyvatele planety, musí být zničeni.