Perry Rhodan 225 (Česká obálka) Perry Rhodan 225 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 225
Název:Rendez-vous ve vesmíru
(Rendezvous im All)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2401
Mrtvola ženoucí se vesmírem - zkříží mistrovský plán tajných invazorů...
Hlavní postavy románu:

Hilar Kinsey - velitel CASSO najde ve vesmíru mrtvolu

Pol Kennan - první důstojník PLOPHEIA potká duplikát starého přítele

Grek-1 - šéf maahkské invazní flotily

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Halgor Sörlund, Cole Harper, Son-Hao, Hegete Hegha a Imar Arcus - pátá kolona Maahků

Mrtvola Binga Hallgana, technika KITARY, je objevena ženoucí se vesmírem. Tím mají odpovědní konečně jasno, že pětice agentů jedná z pověření Maahků. Hledání KITARY začíná znovu.

Mezitím narazí KOLTZ LXVI skokanského patriarchy Koltzina náhodou na KITARU. Když galaktický obchodník u zdánlivě opuštěného transportéru zastaví, odstřelí duplové jeho válcovou loď. S pomocí impulzní výhybky se materializuje Grek-1, velitel strážní flotily Hororu1), s 2500 metrů dlouhou a 500 metrů širokou bitevní lodí vedle KITARY. Protože kosmická loď Maahků má na palubě vysoce výkonnou impulzní výhybku, je výhybka KITARY demontována.

Bitevní loď PLOPHEIA, která KITARU nakonec zaměří, objeví v její blízkosti cizí obří loď. První důstojník major Pol Kennan, přítel Cole Harpera, dorazí ke KITAŘE jako první a nepozná, že má před sebou nepravého Harpera. Když se Cole Harper II poté vzepře nechat se po dokončení svého úkolu Maahky zlikvidovat, nasadí Grek-1 roboty proti Duplům. Stroje zabijí Harpera, který je nahrazen novým, poslušným duplem. Kennan je těžce zraněn a ztratí vědomí. Plukovník Felipe Hastara, který útok maahkských lodí na KITARU pozoroval, aniž by skutečné souvislosti prohlédl, odveze s PLOPHEIOU pět agentů a omráčeného Kennana na Kahalo. EX-8003 zjistí mezitím podle spektra paprsků, že KOLTZ LXVI byl zničen muži z KITARY.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál