Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 224
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 224
Název:Agenti proti impériu
(Agenten gegen das Imperium)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2401
Jejich dvojníci jdou do akce - Andromeda útočí na galaxii...
Hlavní postavy románu:

Halgor Sörlund, Cole Harper, Son-Hao, Hegete Hegha a Imar Arcus - vypadají jako praví lidé - jsou ale nebezpečnými nepřáteli lidstva

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Atlan - Arkonidan má podezření

Gucky - myšob se rozhodne sepsat memoáry

Kostra-Nor - arasský specialista

Kapitán Kawon - první důstojník LITUVIA a planoucí obdivovatel »zachránce universa«

CREST II odveze Halgora Sörlunda, Cole Harpera, Son-Haa, Hegete Heghu a Imar Arcuse na Kahalo. 11. dubna 2401 nařídí Atlan, aby byla pětice agentů vyšetřena araským lékařem Kostra-Norem, který je vyšetřoval před akcí na lékařské tajné planetě Asto IV. Aras potvrdí 15. dubna sice identitu pěti Terranců, ale diagnostikuje také pln úžasu absenci všech symptomů centrálního moru. Přesto Atlan nemůže zabránit, že osmdesátimetrový transportér KITARA ve stejném okamžiku s pěti agenty odstartuje na Opposite, ve kterém maahkská flotila napadne Kahalo.

Duplové zabijí dvanáctihlavou posádku KITARY a hodí mrtvoly do vesmíru. Gucky, který se s křižníkem LITUVIA vydá hledat transportér, zneškodní sice na jedné planetě slunce G-K 5000 robotickou past na kosmické lodi, nenajde ale ani stopu po hledaných. Ti přesto simulují explozí zničení KITARY Maahky a začnou s instalací impulzní výhybky, která transmiterové vysílaní z Kahala svede ke KITAŘE a tak umožní materializaci Maahkských lodí na každém místě Mléčné dráhy.