Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 226
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 226
Název:Parasprinteři
(Die Parasprinter)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2401
Jen smrt je může zachránit - ale přijde příliš pozdě...
Hlavní postavy románu:

Tronar a Rakal Woolverové - Atlanova »tajná zbraň«

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Allan D. Mercant - šéf kontrarozvědky je plánovaně »zastřelen«

Sold Mapruma - profesor pracuje jako sanitární pomocník

Grek-1 - invazní šéf Maahků

Halgor Sörlund, Cole Harper, Imar Arcus, Hegete Hegha a Son-Hao - stvoření multiduplikátoru

Prekérní situace přiměje Atlana vynést tajný trumf USO, zatímco 2. května 2401 nasadí mutanty Tronara a Rakala Woolvery. Oba jsou prostředí přizpůsobení terranští kolonisté ze světa Imart, na kyslík chudé druhé planety žlutého slunce Gator. Od normálních Terranců se odlišují zelenou kůží, fialovými vlasy a vystouplým hrudníkem, a jsou označováni jako vlnosprinteři nebo parapsychičtí nulopolaři. Jako takoví se mohou bez omezení přemisťovat na jiná místa, potřebují k tomu ale v rozporu s teleportéry proud energie, například rádiové impulzy nebo elektrický proud jako transportní médium. Kromě toho dochází mezi dvojčaty k neustálé výměně emocionálních vln.

Tronar Woolver se během výslechů vůči pěti duplům vydává za šéfa akonské tajné služby, který chce navázat kontakt s Maahky. Přiměje duply, aby Greku-1 zaslali krátké rádiové poselství. Velitel Maahků je ale nedůvěřivý a vyšle svým pěti agentům ničivý impulz. Zatímco se duplové rozpouští, může Gucky z jejich myšlenek zjistit, že se jedná o imitace.

Dvojčata Woolverova využijí rádiový kontakt, aby skočili na Maahkskou loď. Tronar je objeven. Když je podroben duplikování v multiduplikátoru, dematerializuje se1), což jeho bratr bezprostředně cítí. Rakal okamžitě pozná Tronarova dupla, protože mu chybí nejen parasíly, ale i jakákoliv vzpomínka na jeho dvojče. Zaměřovací impulzy lehkého křižníku DUDET, která kosmickou loď Maahků hledá, využije Rakal, aby válcový křižník opustil a informoval Atlana s Rhodanem.