Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 221
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 221
Název:Zavlečeni do Ando-Alfy
(Verschleppt nach Andro-Alpha)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2401
Pět čekatelů na smrt jako pomocníci při útěku Maahků - naplní plán solárního maršála...
Hlavní postavy románu:

Allan D. Mercant - solární maršál a šéf galaktické kontrarozvědky

Dr. Blayton - vrchní lékař na ASTO IV

Donald Cartney - muž, který má podezření

Major Halgor Sörlund - velitel smrti zasvěcených

Hegete Hegha, Cole Harper, Son-Hao a Imar Arcus - Sörlundovi muži

NATHAN vyzkoumá z pozorování v řídící stanici Quinty1), že Maahkové z Andro-Alfy, malé galaxie o průměru 6500 světelných let, která je předsunutá o 150‘000 světelných let Andromedě, přesunuli velkou flotilu do systému Horor.

Šéf kontrarozvědky Allan D. Mercant se rozhodne vyslat pět mužů, kteří se při letu s EXPLORER 8080 infikovali nevyléčitelným centrálním morem, který v konečném stadiu proměňuje těla v krystalické útvary, jako špióny do systému Horor. Během předávání instrukcí jsou majoru Halgoru Sörlundovi, kapitánu Cole Harperovi, poručíku Son-Haovi a seržantům Imar Arcusovi a Hegete Heghovi z podvědomí odstraněny vědomosti o smrtelné chorobě. Pět mužů, kteří mají žít už jen šest týdnů, osvobodí na Quintě naoko pět Maahků z terranského zajetí a předstírají potom, že z vlastního popudu chtějí vytvořit dohodu Terry s Maahky.

S pulcem ALTAI proniknou 1. dubna 2401 přes transmiter Twinu na Horor. Tam shromážděná obří flotila ale nereaguje na radiogramy Maahků. Místo toho je ALTAI okamžitě přesunut do transmiteru Alfa-Centra, který je tvořen třemi obřími slunci. Tažný paprsek odtáhne malou loď na jedinou planetu, která kolem slunečního transmiteru v centru Andro-Alfy.