Perry Rhodan 254 (Česká obálka) Perry Rhodan 254 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 254
Název:Šalebné slunce
(Die Geistersonne)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2404
CREST je ztracen v kosmickém labyrintu - a poslední muži pozemního komanda bojují zoufale o život...
Hlavní postavy románu:

Bluul - vesmírný fenomén John Marshall - šéf sboru mutantů Cart Rudo - velitel CRESTU III Gucky a Baar Lun - myšob a poslední Modulan se probudí a začnou bojovat Andohr - Perry Rhodanovo podvědomí je zmobilizováno Ollok - direktor loděnice »OL-nápomocný« Rakal a Tronar Woolverové - parasprinteři se dostanou do časového pole

Gucky a Baar Lun se spojí s Ollokovými Veslaři a brání se společně s nimi proti rostlinným obludám Bengalu. Když chce Baar Lun nasadit iluzorní krystal1), aby Perry Rhodana a Atlana dostal z duševního vlivu kolektivní inteligenci, podřídí se »Velký život« »Mocným«.

Mezitím Bluul, stínošedá, škraloupovitá bytost, která vznikla na první planetě slunce Smaragd z rostlin nejnižšího stupně takzvaných Praemů a která se cítí být ohrožována CRESTEM III. Terranskou loď poblázní pomocí projekce modrobílého slunce a zabrání tak jeho návratu do systému slunce Smaragd. Dvojčata Woolverova, kteří CREST s moskyto-jetem opustí, aby přišli fenoménu na kloub, jsou Bluulem přesunuti na jinou časovou rovinu. Když ale John Marshall pochopí, že se útočník nachází na Smaragd I, a CREST III uvíznul kvůli poutacímu poli, odnese teleportér Ras Čubaj atomovou bombu na svět Bluula. Protože nepochopitelná bytost energii nálože bez problémů nasaje a získá tak na síle, musí být planeta zničena arkonskou bombou. Zatímco moskyto-jet s Woolvery dorazí na Bengal, zanikne poutací pole, a CREST přispěchá okamžitě přeživším z KC-15 na pomoc. Společně se šesti tisíci Veslaři z OL-nápomocného jsou vzati na palubu.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál