Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1450
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1450
Název:Páni cest
(Die Herren der Straßen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 NGL = 4731
Místo děje Uulema - úder proti Cantarům
Hlavní postavy románu:

Jesco Tomaskon, Pete Rumples a Dennis Petar - zajatci Cantarů

Veegran - velitel Cantarů na Uulemě

Gucky - Ilt je »slabý«

Pedrass Foch - odvážlivec dá svým protivníkům bitvu

Karl Prenthane a Marthe Escatt - dva bojovníci WIDDERU

Zatímco Gucky prozkoumává zařízení Cantarů na Uulemě1), odebere mu neznámý vliv síly, a myšob unikne Cantarům jen díky tomu, že ho ukryje skupina vězňů. Ve stejném době dostanou cantarští stavební roboti rozkaz vybudovat zajištěnou komoru, a proto budují štolu do hory, ve které se skrývá základna WIDDERU. Jen části odbojářů se podaří prchnout transmiterem do CIMARRONU, než se do základny dostanou stroje. S ostatními odstartuje Pedrass Foch útok na staveniště Cantarů. Zatímco sabotuje několik projektorů ochranného štítu, které obklopují sklad, pomůže Gucky mnoha zajatcům k útěku. Zachrání se v lese nebo se přidají k WIDDERU. KARMINA, MONTEGO BAY, CRAZY HORSE a HALUTA2), kteří právě teď z Phoenixu přiletěli na Arhenu, následují s CIMARRONEM a BLUEJAY okamžitě nouzové volání QUEEN LIBERTY a zasáhnou do bitvy o Uulemu. Dříve než dorazí cantarská osvobozovací flotila, vezmou lodě z Phoenixu na palubu vězně a agenty WIDDERU, zničí cantarskou základnu dezintegrátorovými bombami a stáhnou se zpět na Arhenu. Ačkoliv mu znovu síly ubývají, přemůže Gucky cantarského dělnického vůdce Veegrana a odnese ho teleportací na HALUTU. Zpráva o porážce Cantarů se jako blesk začne šířit Mléčnou dráhou.

Perry Rhodan vyzve Veegrana k rozhovoru, ale droid hrozí jen slovy »Páni cest vás zašlapou. Jen tak mimochodem. Aniž by vás doopravdy vnímali. Jako se zašlapává hmyz!«. Pak jeho tělo roztrhá exploze. Analýza datových médií Cantarů, které WIDDERU padli na Uulemě do rukou, ukáže, že Lakardón3) s Anti-Paura dosáhl dobrých pokroků a Páni cest s ním mohou být spokojeni. Homer G. Adams je přesvědčen, že s Anti-Paura je myšlena černá díra Paura4) spojená s černou dírou Perseus5).

Mezitím začíná ztráta sil Guckyho ohrožovat na životě. V poslední sekundě odhalí ale mladý Marte Escatt na Uulemě osvobozeného Jesco Tomaskona, ze kterého Veegran pomocí mozkových manipulací udělal agenta Cantarů, a zabije ho, dříve než hyperimpulzem stačí prozradit pozici Arheny. V okamžiku, kdy nazelenalá buněčná hmota zemře, kterou Veegran implantoval do Tomaskonovy hlavy, opustí Guckyho slabost6).