Atlan 52 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 52
Název:Projekt Zabiják planet
(Projekt Planetentöter)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Vymazávač života
« AT 51 • chronologicky • AT 53 »
Vydáno poprvé:3. dubna 1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 4. ledna až 19. ledna 2841
Vědec před soudem - nebezpečné experimenty ohrožují vesmír
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál pátrá po tom, kdo je odpovědný za projekt Zabiják planet

DeVante Aarlon - Ronald Tekener v masce kriminálníka

Fodor Tarinow - Sinclair Marout Kennon v roli kriminálníka

Carl Heihatter - světek experimentu, který zničil planetu

Gracia Monet a Noc Tetro - společníci Kennona a Tekenera

Joe Deiran - bulvární reportér

Gucky - myšuk osvobodí vězně

Počátkem roku 2841 se EX-3719 pod velením plukovníka Carla Heihattera nachází na jediné planetě rudého slunce BI-Sek-36, které leží u vnějšího okraje galaktického centra (sektor Bielzen). Na ještě bezejmenném světě jsou objeveny teleportační šneci, kteří rozstřikují kyselinu. Potom jde najednou všechno strašně rychle. Explorer musí nouzově odstartovat, protože se planeta začne trhat. Od povrchu směrem do středu. Když tlak na jádro vzroste přes únosnou mez, svět exploduje.

Událost postavila na hlavu téměř všechny platné fyzikální a hyperfyzikální zákony. Zřejmě se ale jednalo o ilegální akci. Pachatelé se při zločinu ale dostali do nesnází, protože EX-3719 zaměří vrak 500 metrové kulovité lodi. Nedá se ale už identifikovat, za to je možné vyprostit mrtvolu, která by mohla poskytnout odkaz na pachatele.

Na Satisfy v systému Startek jsou Ronald Tekener a Sinclair Marout Kennon tajně navštíveni ertrusanským majorem USO Nocem Tetrem. Předá jim poselství, že Lordadmirál Atlan da Gonozal potřebuje oba dlouholeté spolupracovníky. Vydají se tedy na krycí misi, během které se 6. ledna dostanou do Quintova centra. Do hlavního stanu USO dorazila mezitím mrtvola, která byla identifikována jako paradimový inženýr Ches Nongra. Byl před čtyřmi lety odsouzen za zakázané hyperexperimenty, kdosi ho ale z vězení osvobodil. Pravděpodobně jeho přátelé, kteří byli v roce 2830 odsouzeni za podobný zločin a dokázali se osvobodit.

Jedná se o skupinu 28 mužů a žen kolem quintamathlogika Durbina Hoykalara. Tento vědec je kromě toho hlavní akcionář firmy KOSMODIM, do které byli nasazeni zaměstnanci USO. Hoykalare ale, jak se zdá, za sebou spáli všechny mosty.

Tekener a Kennon mají do případu vstoupit v masce vědců Aarlona DeVantena, žáka profesora Geoffryho Abela Waringera, a jeho asistenta Fodora Tarinowa, kteří mají být 16. ledna postaveni před soud. Pravý vědec s tím souhlasí a vyhne se tak vězení.

Mezitím se na Zemi zajímá reportér Joe Deiran o příslušné soudní řízení. Muž z Boston-TV se dostane dokonce k Waringerovi, vědeckému senátorovi Solárního impéria, který zmíní pojem Vymazávač života, zbraň ze zločinného Projektu zabiják planet. Kromě toho se v Terranii objeví Tetro, který studuje ultratlakovou fyziku, a domněle byl spolupracovníkem pravých vědců DeVantena a Tarinowa. Ertrusan má v průběhu mise zaplnit vědecké vědomostní mezery u Tekenera a Kennona.

Výměna dvojníků za originály ve vyšetřovací vazbě nepředstavuje žádný problém. 16. ledna začne soudní přelíčení. Druhého dne je zinscenován útěk obou vědců, což provede Tetro. Tajně se do akce zapojí i několik mutantů jako Gucky, Kitaj Išibaši a Fellmer Lloyd. Deiran to téměř odhalí, je ale v poslední sekundě zadržen.

Trojice prchajících navštíví nejdříve úkryt v Terranii, kde se k nim přidá Siganka Gracia Monet. Agentka USO se ukryje v Kennonově robotické celkové protéze. Se space-jetem se následně podaří útěk ze Sluneční soustavy, přičemž jim kdosi neznámý odešle místo srazu. Nachází se na neobydleném světě Pellet II, 7913 světelných let od Slunce.

U cíle je očekává 250 metrová kulovitá loď a pozdraví je Han-Paitu. Patří ke 28 vědcům, kteří kdysi zmizeli s Hoykalarem. Jet je ponechán na místě a dál se pokračuje v kulové lodi.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A52« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
19.10.2021
1566 před NGL
31. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459506.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!