Atlan 53 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 53
Název:Alarm v počítačovém centru
(Alarm im Computerzentrum)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Vymazávač života
« AT 52 • chronologicky • AT 54 »
Vydáno poprvé:17. dubna 1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: konec ledna 2841
S Přátelským komandem v Bangkoku - agenti USO kradou vlastní tajemství
Hlavní postavy románu:

Aarlon DeVanten a Fodor Tarinow - Ronald Tekener a Sinclair Marout Kennon v roli zločineckých vědců

Noc Tetro - společník Tekenera a Kennona

Han-Paitu - nepříjemný vrstevník

Durbin Hoykalare - muž, po kterém je nazvána sluneční soustava

Ota Otako - pašerák lidí

Hadra Yhm - šéf hradu v Kašmíru

250 metrová loď dorazí do jednoho systému v Eastside, který leží 39‘836 světelných let od Země. Nazývá se Durbin a k přistání dojde na páté planetě Archeo, která je ledovým světem. Aarlon DeVanten alias Ronald Tekener, Fodor Tarinow alias Sinclair Marout Kennon a Noc Tetro jsou zde Han-Paituem předáni Durbinu Hoykalaremu, který na ně zpočátku pohlíží jako na zajatce. Po vědecké rozmluvě ohledně Vymazávače života je quintamatlogik akceptuje jako hosty.

Dříve než nováčci mohou pracovat pro Hoykalareho, musí zpět na Zemi. Ve výpočetním středisku ASIAELECTRIC v Bangkoku, u jeho bývalého zaměstnavatele, jsou totiž umístěna všechna data ohledně Vymazávače planet. Akce se zúčastní DeVanten a Tarinow, Tetro zůstane jako rukojmí na Archeu. Protože není mentálně stabilizovaný, zůstane zde také Siganka Gracia Monet, která se skrývala v Kennonově robotické celkové protéze, a bude dávat na Ertrusana pozor, protože bude určitě vyslýchán.

Dva dny po svém příjezdu se vydají znovu do vesmíru. Han-Paitu je odveze na Pelet II, kde přestoupí na KUNORKU kapitána Ota Otaka. Loď přistane po rychlém letu na Arabica Spaceportu poblíž Bagdádu. Kennon vyšle rádiový impulz Atlanovi, který se v současnosti zdržuje v Solární administrativě u Velkého administrátora Perryho Rhodana. Mohou tedy spojit separátně běžící akci USO a SolAbu.

Tekener a Kennon nejdříve odlétají do Amánu. Je to jen mezistanice na odvrácení případných pronásledovatelů. Samotný cíl je restaurovaný klášter v Kašmíru, který vlastní Hadra Yhm - další spolupracovník Hoykalareho.

Kuray Yan je prezident ASIAELECTRIC, byl ale v noci nahrazen specialistou USO Vhanem Trocem. Yan věděl o zločinecké činnosti svého bývalého zaměstnance - a je v současnosti vydírán šesti muži. V noci z 11. na 12. února 2841 má ve výpočetním středisku Bangkoku na pět hodin nastavit nejnižší stupeň zabezpečení, jinak se úřady všechno dozví. Troc jménem Yana souhlasí - a informuje Atlana.

V klášteře, který Yhm nazývá hrad, panuje nedůvěra vůči Tekenerovi a Kennonovi. Proto je každému z nich do bederní páteře implantováno Opravdové přátelství. Je veliké jako solární mince a jedná se o dálkově aktivovatelnou rozbušku.

V určené noci pronikne celkem devět osob do výpočetního střediska v Bangkoku. Akce proběhne bezproblémově a s ukradenými daty se všichni vrátí zpět do hradu v Kašmíru. Mají tam několik dnů počkat, než se odhodlají k útěku ze Země.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A53« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
25.9.2021
1566 před NGL
10. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459482.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!