Atlan 111 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 111
Název:Honba na Plophosu
(Jagd auf Plophos)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Plasmamutant
« AT 110 • chronologicky • AT 113 »
Vydáno poprvé:19. listopadu 1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2842
Tým USO v akci - a na stopě orgánových zločinců

USO se začne zabývat událostmi kolem orgánových bank na Plophosu. Jalzaar Awrusch, zástupce obmanky, požádal o agenty na pomoc. Erymir Coiffi je pověřen výběrem týmu. S pomocí pozitroniky padne jeho volba na Familii, kterou tvoří Nancy Chessare, Stuckey Folus a Thow Tanza.

Na Plophosu spustí Alvmut Terlahe velkolepou akci. Chce najít a vyslechnout všechny pacienty, kteří někdy navštívíli orgánovou banku. Toto opatření má sloužit ke shromáždění dat, aby se konečně zjistilo, co se na Plophosu skutečně děje. Zběsilosti a sabotážní atentáty se postaraly o velký neklid a nedůvěru.

Na kosmodromu New Tayloru přijme Familii Terlahe a Storaro Hoi. Tři specialisté USO sebejistě určí směr vyšetřování. Terlaho autorita je mírně, ale jistě podkopána. Poté co se specialisté ubytují, začnou vyšetřovat. Nancy Chessare navštíví Kerimu Prosnerim v klinice. Ta specialistce vypráví o svých snech, obavách a tajemných rozkazech k ničení a zabíjení. Při opuštění kliniky je na »Ma« Chessare spáchán pokus o vraždu, který ale bez újmy přečká. Nepoznaný atentátník unikne.

Nancy se nechá podle plánu odvézt taxíkem ke klinice Griegh-Rebinsoon. Tam zjistí, že na »Opa« byl rovněž spáchán atentát. »Ma« konfrontuje oba vedoucí kliniky s domněnkou, že při záhadném vloupání do orgánové banky nebylo sice nic ukradeno, ale orgány, části kůže a končetiny musely být vyměněny. Oba ředitelé slibují, že nechají důkladně vyšetřit orgány v klinice uložené.

Na zpáteční cestě k hotelu dojde při silniční kontrole ke třetímu útoku na specialisty USO. Díky jejich na neobyčejné situace vybroušeným smyslům včas poznají past a atentátu uniknou.

V klinice provede doktor Agasamu velké vyšetřování. Přitom lékaři zjistí, že orgány a části kůže byly skutečně vyměněny. Asi deset procent přípravků je nakaženo malými plazmatickymi kuličkami, které jsou vidět jen pod pozitronovým mikroskopem.

Tyto kuličky jsou nazvány hrachopaměť nebo Kaschkarit. Kuličky mohou zaplavit nervový systém rozumu příslušných pacientů sugestivními příkazy. Nositel Kaschkaritu může být tímto způsobem zmanipulován. To vysvětluje také záhadné sabotážní akty a atentáty minulých týdnů na Plophosu. Nevysvětlí to ale, kdo za tím stojí.

Aby vyšetřování popohnali, nechá si Thow Tanza implantovat malý kus hrachopamětí kontaminované kůže do ruky. Předtím se ale Familie setká neúředně s Alvmutem Terlahem a Jalzaarem Awruschem. Je učiněna dohoda, že orgánové banky budou chráněny před opětovným vloupáním. Má být vytvořen preparát proti hrachopaměti a postižené orgány odstraněny. Neodkladně nutné operace mají být prováděny jen s pomocí jednoznačně nezávadných náhražek. S vyrozumněním Země a obmanky Mory Rhodan-Abro Awrusch a Terlahe nesouhlasí.

Několik dnů po kožní transplantaci se u Opa Tanzy se náhle projeví změny. Přesvědčí Stuckeye Foluse, aby si od doktora Agasamu nechal transplantovat kus kůže, protože experiment zdánlivě selhal. Cestou na kliniku srazí »Pa«. Jeho rozum je kontrolován kusem kůže. Má z cesty uklidit oba členy Familie. Bezprostředně poté zaženou policisté Tanzu na útěk. V parku poblíž kliniky ho obklíčí. Po těžké a nebezpečné přestřelce se podaří »Opa« paralyzátorem vyřadit z boje. Kus kůže je rychle odstraněn.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!