Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 8
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 8
Název:Tábor zločinců
(Das Camp der Verbrecher)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / CONDOS VASAC
« AT 7 • chronologicky • AT 9 »
Vydáno poprvé:duben 1970
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1. července až 27 července 2407
Lordadmirál proti nim vznese žalobu - udělá z nich nepřátele lidstva
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Ronald Tekener - Podplukovník a specialista USO

Sinclair Marout Kennon - Psycho-tým stojí před soudem

Khirst LaSete - obhájce

Plukovník Marol Čaret - velitel trestanecké planety Beseler

Poručík Jake Latur - muž, který myslí na pomstu

Lurlean Trask - dopravce vězňů tábora ELDORADO

Teen-Arndt - Akonský vědec

Od svého zatčení na Sokahu I sedí Tekener a Kennon ve věznici Solární kontrarozvědky na Pounder City na Marsu. Při procesu se očekává osvobození pro nedostatek důkazů. Ale USO naplánovalo útěk Plophosana Lurleana Traska z trestaneckého světa USO Beseler. Kvůli tomu musí být Tekener a Kennon odsouzení a převezení na Beseler. Condos Vasac hlídá Tekenera a Keenna špiónskými sondami a jejich advokáta Marťana Khirsta LaSeteho nahradil dvojníkem. Atlan předložený dokument o údajné smrti vědkyně Dr. Clary Teštšinovové postará o to, že Tekener a Kennon jsou odsouzeni.

S vězeňským transportem TOPCON odlétá Tekener a Kennon na Beseler. Tresk dostane od své kontaktní osoby z Condos Vasacu rozkaz, aby Tekenera a Kennona vzdal s sebou při svém útěku. V souvislosti s Traskem se oba agenti dozvědí o projektu Lasis, při kterém má Trask pomáhat Condos Vasacu.

Protože pouze velitel Beseleru, plukovník Marol Čaret, je zasvěcen do Tekenerovy a Kennonovy role, jsou specialisté USO v obtížné situaci. Strážce poručík Jake Latur chce Tekenera zabít, protože je zodpovědný za Laturovo degradování, za to, že Tekener vynesl na veřejnost Laturovi nelidské metody výcviku. Po několika dnech odstartuje Trask svůj útěk s masivní pomocí vibračních bomb. Trask, Tekener a Kennon uniknou k robotské imitaci praještěra, ve které je přijme Akonan jménem Teen-Arndt. Teen-Arndt nedůvěřuje Tekenerovi a Kennonovi kvůli neúspěchům, které Condos Vasac utrpěl v souvislosti s psycho-týmem. Když SARN-ESOS, kterému už nevelí Estran-Kalat, nakrátko vlétne do soustavy Verve, přesunou se osvobození a agenti Condos Vasacu transmiterem na superbitevní loď. Robot praještěr po evakuaci vybuchne.