Atlan 97 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 97
Název:Časoprostorový labyrint
(Das Raumzeit-Labyrinth)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Poslední Mistr ostrovů
« AT 93 • chronologicky • AT 98 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Objevuje se nový protivník - uprostřed chaosu psionického orkánu

V časných ranních hodinách 3. dubna 2842 začne Lordadmirál Atlan na Tolvtamuru hledat hypervysílačku. Zařízení musí být výkonnější než ono na ANVOY, kterou opustil. Psionická bouře zuří neochvějně dál a už mnoho Tefrodů a Pozemšťanů kolem něj zemřelo. Protože jsou pod vlivem psionické bouře, nejsou mu nebezpeční. Jeho jediný protivník Šedý je mrtvý.

Atlan se obává, že kopule s psionickou hmotou mezitím propadla bouři. To by znamenalo ještě horší psionickou bouři a možná i víc. A skutečně... najednou neočekávaně dojde k překrytí dvou časových rovin. Jsou to nereálné události, které se ale velmi brzy mohou stát reálným a skutečným nebezpečím. Arkonidan se obává, že se dostane do časoprostorového labyrintu z něhož nebude žádného úniku.

Nejdříve se objeví ještěrovití bojovníci s oštěpy, jejichž válečné vozy jsou taženy šestinohými koňmi. Osamělý v čase přežije, několik bloudících Tefrodů zemře. Potom je přízrak pryč - a začíná další. Tentokrát Atlan už nestojí na zpevněném kosmodromu, ale na štěrkové ploše. Vinou se po ní kořeny, ze kterých vyrůstají šlahouny. Je to masožravá rostlina, která si ale Atlana nevšímá. Scéna se změní a Arkonidan se srazí s Haluťanem - a potom je Atlan interkosmem pozván na kávu.

Štědrý kolonista si říká Styne, a jeho svět je Borgyne IV. Ale i káva je pro Atlana jen mezihrou, a po dalších scénách se znovu objeví na Tolvtamuru a konečně se dostane ke stacionární hypervysílačce. Arkonida okamžitě vyšle volání do vesmíru - a je velice překvapen, když se mu ohlásí Šedý. Musí se tedy jednat o dalšího duplikanta. Protože obrazové spojení nefunguje, vydává se Atlan za Ca Mingora a mluví o potížích v kopuli, kde se má zdržovat také zdejší Šedý. Druhý Šedý chce přistát, protože přiváží další psionickou hmotu.

Podle očekávání se posádka přistávající lodi, která je asi stejně velká jako ANVOY, dostane do moci psionické bouře. Dojde k nouzovému přistání. Atlan je připraven vyslat nouzové volání pro USO. Lordadmirál Atlan se ale s voláním daleko nedostane, protože se vysílačka dostane pod palbu. Atlan je zasypán, ale druhý Šedý teď může předpokládat, že svého soupeře na Tolvtamuru odstranil.

Je tomu skutečně tak, na druhou stranu nový Šedý vůbec nepřemýšlí o zdejším Šedém. Spíše se snaží zajistit kopuli s psionickou hmotou. Následně chce vybudovat situační transmiter, kterým bude všechna psionická hmota přenesena do Nemoie.

Atlan potřebuje více než den, aby se osvobodil. Dostane se do ANVOY a spustí palbu nejdříve na vrak lodi, potom na stabilizující se situační transmiter. Lordadmirál je přesvědčen, že kopule s psionickou hmotou bude definitivně zničena a počítá s ještě prudší psionickou bouří. S trochou naděje vyšle volání o pomoc z paluby ANVOY.

O devět hodin později, 9. dubna, kdy už nedojde k žádnému temporálnímu skoku, přistane na Tolvtamuru osm metrů velký objet. Na palubě se nachází Ottac, Caluřan a hvězdný tram, jakož i Kresalan Topmugg. Vezmou Atlana na palubu a opustí planetu. Ottac, kterého s Arkonidanem spojuje prastaré přátelství, tvrdí, že jejich mise ještě není u konce. Nejdříve ale za sebou nechají umírající planetu, na které zemřel již druhý Šedý.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál