Atlan 55 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 55
Název:Čekatelé na smrt z Gorbishe
(Die Todeskandidaten von Gorbish)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Vymazávač života
« AT 54 • chronologicky • AT 56 »
Vydáno poprvé:15. května 1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: uprostřed února 2841
Stavějí "vymazávač života" - Tekener a Kennon v roli zločinných vědců
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Aarlon DeVanten a Fodor Tarinow - Ronald Tekener a Sinclair Marout Kennon v roli zločineckých vědců

Hadra Yhm a Han-Paitu - nepříjemní současníci

Altos Ewigk, Fonzza Bonbort a Matan El Fronterhar - operatéři ze Sigy

Durbin Hoykalare - šéf projektu Vymazávač života

Po pěti dnech v hradu Hadra Yhma se Aarlon DeVanten alias Ronald Tekener a Fodor Tarinow alias Sinclair Marout Kennon nalodí na Arabica Spaceport na palubu KUNORKY kapitána Ota Otaka. Mají u sebe ukradené datové nosiče, které mají pomoci při projektu Vymazávač života. Oba v utajení pracující specialisté USO (stále ještě jimi jsou, ačkoliv oficiálně platí za vůdce UHB) ale vědí díky vysílači v Kennonově robotické celkové protéze, že se na palubě nákladní lodi nachází siganský medotým Altos Ewigk, Fonzza Bonbort a Matan El Fronterhar, který je očekává.

Trojice Siganců odstraní Tekenerovi a Kennonovi takzvané Opravdové přátelství, které jim bylo implantováno v hradu. Potom po deseti hodinách opustí na okraji Sluneční soustavy KUNORKU. Zatímco nákladní loď přejde do lineárního prostoru, zachrání Lordadmirál Atlan da Gonozal medotým. Arkonidan se nachází na palubě křižníku a má k dispozici několik dalších jednotek. Lodě mají s velkým odstupem sledovat KUNORKU.

KUNORKA letí tentokrát také na Pelet II, kde čeká Han-Paitu se svou 250 metrovou lodí. O několik dnů později dorazí na Archeo v systému Durbin, a ukáže se, že Ertrusan Noc Tetro je živ a zdráv, stejně jako Siganka Gracia Monet. Jsou okamžitě předvedeni k Durbinu Hoykalarovi, který požaduje okamžitě začít se stavbou Vymazávače života (se kterým chce vydírat planety a celé hvězdné říše).

Tekener a Kennon trvají na tom, aby byli převezeni na svět s mírnějším klimatem. Je vybrán Gorbish, bezprostřední soused Archea. Hoykalare souhlasí, zvláště proto, že tam jeho organizace už dávno zřídila výzkumnou základnu. Trojčlenný tým je tam podřízen gravitační inženýrce doktorce Julie Decrostě, což jistě zařídil Han-Paitu.

Tekener, Kennon a Ertrusan začnou pracovat, aniž by se podívali do návodu. Jejich konečným produktem není samozřejmě vymazávač života, na kterém pracoval pravý DeVanten a Tarinow. Jejich zbraň má být malou gravitační bombou, kterou by Decrosta mohla jednoznačně identifikovat.

Aby měli k dispozici různé možnosti k jednání, hraje Kennon od počátku labilního člověka, téměř neurotika. Když v noci s přístroji své celkové protézy zjistí, že také na třetí planetě Durbinu, která se jmenuje Inkpot, pracují vědci, probudí se v něm zvědavost. Tamní skupina se zřejmě dostala do nebezpečí, ale Archeo na to nereaguje. Kennon se rozhodne, že dostane neurotický záchvat, a uprchne z Gorbishe ve space-jetu.

Hoykalare, ale především Han-Paitu, si myslí, že utekl. Cílem jetu by sice mohl být i Inkpot, ale Hoykalare to není ochoten riskovat. Protože jet disponuje sebedestrukčním zařízením, na dálku ho odpálí. Tekener hraje samozřejmě rozzlobeného, protože byl právě zabit jeho asistent a přítel. Smíšek ale vychází z toho, že celková protéza explozi přežila.

Mezitím Atlan shromažďuje ve vzdálenosti 15 světelných hodin od Durbinu smíšenou flotilu ze 100 lodí USO. Lordadmirál se nachází na vlajkové lodi IMPERÁTOR V. Zachytí zprávu od Kennona, který se blíží k planetě Inkpot. Ale všechno je v pořádku a běží podle plánu.

Na orbitě Inkpotu zaměří Kennon roj kovových objektů různé velikosti. Přemýšlí, jestli to není pozůstatek staré civilizace z Archea, ale tu ho objekty napadnou. S námahou se Kennon dostane na povrch planety, kde je prozatím v bezpečí.

26. února 2841 mají Tekener a Tentro připraven domnělý Vymazávač života. Na palubě jedné vysloužilé lodi je připraven k odpálení. Hoykalare je spokojen - a Han-Paitu ho přesvědčí, že DeVantena a Ertrusana už víc nepotřebují. Quintamathlogik souhlasí s výslechem a exekucí.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A55« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál