Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 76
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 76
Název:Druhý atentát
(Das zweite Attentat)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Tekenerův dvojník
« AT 75 • chronologicky • AT 77 »
Vydáno poprvé:5. března 1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: uprostřed listopadu 2841
Mrtvý žije nebezpečně - Kennon na stopě svého partnera

Sinclair Marout Kennon se v prvních hodinách 15. listopadu 2841 vrací s NUTRIA ARGENTA z úspěšné akce na Ferrolu zpět na Satisfy. Po přistání opustí celkem sedm mužů, mezi nimi Kennon a velitel Incani Kerosab, ve skafandrech loď a vydají se do Kopule II. Kennon filozofuje s kapitánem o tom, že toto místo je ideálním místem pro provedení atentátu. Přesně v tuto chvíli k němu ale skutečně dojde. Třpytící se paprsek energie zasáhne člena posádky NUTRIA ARGENTA, rozřízne mu skafandr a muže zabije ztráta tlaku. Kennonovi, kterému byl atentát určen, se podaří neznámého střelce vyřadit. Naváže kontakt s Moromatem, který slibuje, že pošle kluzák. On sám se zaměstnává pokusem o vraždu v Kopuli II. Kennon se sejde s Moromatem ve správní budově BAGAFu. Ve druhém patře banky objeví v soukromých místnostech stopy těžkého zpustošení, které bylo způsobeno použitím vysokoenergetických zbraní. Znetvořenou obětí vraždy v této místnosti není nikdo jiný než Minart Kadebku, kterého specialisté interní policie mohou jen těžce identifikovat. Je nalezeno ještě šest dalších obětí.

Ještě během vyšetřování otřesou budovou tři exploze. Těžké poškození v trezoru BAGAFu, který se nachází hluboko ve skále planetoidu, umožní atentátníkům uniknout. Úředníci interní policie najdou i tam sedm zmrzačených obětí. Jedná se o zaměstnance BAGAFu. Kennon si klade otázku, co ozbrojení muži v tuto dobu dělali v trezoru. Dojde k závěru, že tu byli odstraněni nepříjemní důvěrníci.

Další cíl, který chce Kennon navštívit, je jeho osobní byt a Sonda. Pak chce informovat Lordadmirála Atlana a spojit se se svým partnerem Ronaldem Tekenerem. Ve svém bytu se dozví, že Tekener planetoid opustil.

V Sonde informuje Kennona Trou Allessandry o rozběhnutí operace Rarita-C. Kennon pošle šifrovanou zprávu do Quintova centra, ve kterém vysloví domněnku, že ohledně Tekenera něco nesouhlasí. Jako důkaz uvede kromě jiného nehodu s Miláčkem Arkonidanů při zbraňové demonstraci a pochybný převod 20 miliard Solarů, ačkoliv byla operace Rarita-C odložena k ledu. Tuší, že Tekener byl zmanipulován a chtěl dát znamení svému příteli. Atlan pověří Kennona shromažďovat další informace a pak mu je předat. Případ Tekener má být vyřešen prioritně. Kennon předá interní policii rozkaz vypátrat všechny osoby, se kterými se Tekener bezprstředně před svým odletem 11. listopadu setkal.

Kennon osobně vyšetří případ smrti Marcora Tulaireho. V zámku Excelsior najde část přesnosného minitransmiteru, který Tulaire koupil za peníze z nouzového fondu USO. Údajný kontakt kapitána s akonskými agenty se ukáže jako falešný. Podezření Kennona, že s Tekenerem něco nesouhlasí nebo ve hře může být dvojník, se potvrdí. Když narazí na události kolem příletu a brzkého odletu Chanbratra Corco Bennaryho, je si věcí značně jistý. Pošle zprávu Lordadmirálovi.

V rychle zprostředkované odpovědi je Kennon varován před eventuálním druhým atentátem na jeho osobu, protože jako partner a důvěrník Tekenera představuje možné nebezpečí pro atentátníky. Kennon má tento druhý pokus o vraždu konce vyprovokovat, aby mohl být oficiálně prohlášen za mrtvého a v přestrojení vést vyšetřování.

Kennon navštíví rituál v Kopuli II. Tam čeká na svého vraha. Podplacený zabiják zabije šéfa UHB pomocí vrhače jehel. Střela zasáhne Kennona do zad. Detonační energie projektilu přejde v ostrý plamen, který vytryskne z hrudi. Mrtvolu odnese interní policie.

Mrtvý Sinclair Marout Kennon je po převlečení přesunut transmiterem do Sondy. V soukromém pokoji zůstane na ošálení opravdově vypadající loutka, která se mu úplně podobá. Hatkor Moromat, kterého Kennon zasvětil, připraví zpopelnění loutky.

NUTRIA AUREA přistane na kosmodromu Satisfy. Již před dosednutím lodi na kosmodrom jsou agenti USO vyzáření transmiterem do Sondy. Mezi nimi je i Goss Repalio, jehož místo má Kennon přijmou. Po krátké poradě s maskérem se Kennon vydá na palubu NUTRIA AUREA, kde se promění v Gosse Repalia. Zatímco maskéři pracují, je Kennonova loutka oficiálně spálena.

Po absolvování hypnoškolení, které ho vybaví osobitostí a vzpomínkami Repaliose, NUTRIA AUREA odstartuje. Několik světelných let od Satisfy se nákladní loď setká s IMPERÁTOREM. Kennon/Repalio se transmiterem přesune na vlajkovou loď USO, kde ho již očekává Lordadmirál Atlan. Pravý Goss Repalio letí s NUTRIA AUREA dále do Quintova centra, kde se má zdržovat až do konce akce.

Agenti USO už mezitím navázali kontatk s Corco Bennarym. Šéf Cardmanoše se chce se šéfem USO setkat na osamělé planetě Rarita. IMPERÁTOR se vydá do systému slunce Bayschamb. Na jediné planetě zleného slunce přistál MARCONO poblíž malé zásobovací základny. Arkonidan a Goss Repalio alias Sinclair Marout Kennon přistanou s pomocným člunem poblíž MARCONO. IMPERÁTOR zůstane na orbitu Rarity. Corco Bennary nechá Atlana a Kennona s kluzákem vletět do své lodi. Chanbratr je překvapen, když v Atlanově doprovodu spatří Repalia.

Při následném jednání potvrdí Atlan více či méně Ronald Tekenerovu příslušnost k USO a požaduje od Bennaryho informace o tom, kde se jeho specialista nachází. Pokud by se šéf Cardmanoše ohledně vědomostí o Tekenerovi vytáčel, hrozí Lordadmirál, že stáhne zpět poslaných 20 miliard Solarů. Jednání je přerušeno a Repalio se stáhne do pomocného člunu. Nepoužije kluzák, ale letí ve skafandru nad pustou krajinou planety Rarita. Udělá odbočku ke kopulím malé zásobovací stanice. Doufá, že tam nalezne Tekenera. Stanice je ale liduprázdná. Repalio se proto rozhodne vrátit se nepozorovaně na palubu MARCONO. Ale ani v lodi nemůže svého partnera nalézt. Nezbývá mu nic jiného než MARCONO znovu opustit a vrátit se skutečně na palubu pomocného člunu.

25. listopadu 2841 vyzvedne Repalio Lordadmirála z MARCONO. Atlan dá specialistovi rozkaz pokračovat v jednání s Corco Bennarym. Arkonidan opustí s pomocným člunem Raritu a vrací se zpět k IMPERÁTORU. Vlajková loď USO opustí soustavu Bayschamb.