Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Cykly Atlana > Cyklus 8
hledat
Velkocyklus:Na příkaz Lidstva
Díly:7378 (6 dílů)
Čas děje: 2841
Autoři:Kurt Mahr, Ernst Vlcek, Hans Kneifel, William Voltz, H.G. Francis

Tento dílčí cyklus nás vrací ke klasickým zpravodajským bitvám a intrikám. Akonský obchodník chce zbavit UHB jejího jmění, k čemuž využije dvojníka Tekenera (který dokonce musí prodělat lashatské neštovice, aby vypadal věrohodně). Gangsterský příběh se změní ve zpravodajský, když zločinci zjistí Tekenerovu příslušnost k USO. Snaží se najít mocného spojence v Tarejském bratrstvu, aby objevu využili.

V agentském příběhu s Tekenerem a Kennonem se dozvíte o asteroidu UHB Satisfy a zjistíte pár věcí o Tarejském bratrstvu. Koneckonců Bratrstvo je se svými 132 obydlenými světy podstatně větší než současná SGU, což z něj pravděpodobně činí jednu z nejmocnějších hvězdných říší, jakou kdy lidstvo poznalo. Ale už v tomto cyklu se rýsuje rozpad, takže je jasné, proč je o Tarejském bratrstvu v knižní sérii Perry Rhodan jen letmá zmínka.

Poznámka 1: Tento dílčí cyklus je pramenem k vysvětlení jak dlouho dobu, může nositel buněčného aktivátoru strávit bez aktivátoru. Vzhledem k tomu, že v AT 50 bylo uvedeno šest hodin, ale ze série Perry Rhodan je známo 62 hodin, je uvedeno následující vysvětlení: Uživatel aktivátoru umírá šest hodin po ztrátě zařízení, pokud nepřekročil dobu nošení přibližně 430 let, kdy může vydržet 62 hodin bez zařízení.

Poznámka 2: Je třeba zmínit také " ušatého" Bennaryho, další paranadané dítě, které představil William Voltz. Stejně jako pozitronickému chlapci Purpose DeStaglaavovi je mu věnována povídka v T 113 "Synové slunce".


Seznam dílů

čísloautorněmecký názevčeský název
73. Kurt MahrDas MilliardenprojektMiliardový projekt
74. Kurt MahrDas Imperium der GaunerImpérium gaunerů
75. Ernst VlcekDer Gefangene und der DoppelgängerZajatec a dvojník
76. Hans KneifelDas zweite AttentatDruhý atentát
77. William VoltzDer Robotmensch und der MutantRobočlověk a mutant
78. H.G. FrancisDie Revolte des ChanbrudersVzboura Chanbratrů