Atlan 6 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 6
Název:Konečná stanice pustá planeta
(Endstation Wüstenplanet)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Na příkaz Lidstva / CONDOS VASAC
« AT 5 • chronologicky • AT 7 »
Vydáno poprvé:únor 1970
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 15. května až 22. května 2407
Akonan jako důstojník Solární flotily - a psycho-tým jako návnada
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Ronald Tekener - podplukovník a specialista USO

Sinclair Marout Kennon - První člověk s "celkovou protézou"

Guzmel Hanor - patriarcha Skokanského rodu

Baars z Athoniru - Akonan, který se vydává za důstojníka Solární flotily.

Gilun Havenorg - Krásna a nebezpečná žena

Dr. Hainz Kerlack - přeživší z experimentální lodi GALVANI

Kenji Asku - přeživší z experimentální lodi GALVANI

Dr. Clara Teštšinovová - přeživší z experimentální lodi GALVANI

Tekener a Kennon odlétají s MARSQUEEN k Marsu, kde mají Tekener a Kennon na veřejném prostranství vyvolat hádku. Atlan inkognito odcestuje na Mars a informuje Tekenera, že Condos Vasac je odpovědný za téměř všechny větší zločiny z poslední doby. Mivado-kruh, zločinecký syndikát v M-13 byl Condos Vasacem zničen kvůli vzpouře. Ztráta USO stoupla z 2.5 na 6 procent.

Krátce na to kontaktuje Skokan Guzmel Hanor Tekenera. Hanor pošle MARSQUEEN z pověření Condos Vasacu na Lepso, kde Tekener a Kennon přestoupí na Hanorovu 280 metrovou kulovitou loď HANOR XIII. Na rozdíl od MARSQUEEN je HANOR XIII 90 let stará a zchátralá. HANOR XIII odletí do asi 16‘000 světelných let vzdáleného systému Sokah, který patří k oblasti, ve kterém Solární flotila zkouší nové zbraně. V soustavě Sokar čekají dva akonské superbitevní lodě třídy Dehwoda: SARN-ESOS a TOK BAAN. SARN-ESOS velí Baars z Athoniru. Od Athonira se dozvědí, že Terranci na Sokah I testují nový kombitransový paprskomet. Akonané zničí bitevní křižník HUDSON a lehký křižník GASPAN a 500 metrová experimentální loď GALVANI je uvězněna na Sokah I. Překvapení se ale nezdaří, takže s GALVANI skryje pod HD-štít.

Baars z Athoniru vymyslí plán, jak vyřadit i zbytek posádky. Tekener, Kennon a terannská agentka Condos Vasacu Gilrun Havenorg se nechají sestřelit s Akonským HANOR XIII, který se vydává za MARSQUEEN. Trojice utíká ke GALVANI, kde je ochromena třemi pozůstalými. Jedná se o Dr. Hainze Kerlacka, Kenji Asusku, Dr. Claru Teštšinovovou, přičemž druhý z nich pozná v Gilruně Havenorg zběha. Tekener a Kennon se nechají během odeznívající paralýzy identifikovat jako specialisté USO.

Aktuální data:
29.11.2021
1566 před NGL
29. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459547.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!