Atlan 91 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 91
Název:Kosmická loď zběsilých vrahů
(Raumschiff der Amokläufer)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Poslední Mistr ostrovů
« AT 90 • chronologicky • AT 93 »
Vydáno poprvé:2. července 1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2842
Nebezpečný náklad na palubě ANVOY - lidé se dostanou do moci psionické hmoty

ANVOY po startu ze systému Xo-Xa zatím ještě nedorazil do žádného dalšího cíle. Ale zřejmě i to patří k zadaným úkolům Šedého, jak se domnívá Lordadmirál Atlan. Jak Arkonidan zjistí, přesto se něco na palubě stalo. Nejprve dochází ke zvláštním reakcím Nuramy z Potrinetu, což ukazuje na nějaký vnější vliv. Kromě toho alespoň dva Tefrodi už nesouhlasí s rozkazovačným tónem Pozemšťana Ca Mingora; nabídnou totiž tajně Atlanovi pomoc při útěku.

Také Mingor se hádá s tefrodskou posádkou, od S'Vangor-Bradda až nejspodnějšímu technikovi. Pozná, že zvláštní chování propukne pokaždé, když ANVOY vystoupí z lineárního prostoru.

Oba inženýři přes projekční pole Aldyan Kapflar a Cipparon Yi chtějí pomoci Arkonidanovi v útěku. Očekávají za to především bohatství a moc. Zvláštní procesy na palubě je jenom utvrzují v přání dezertovat.

ANVOY, stará arkonidská loď vybavená terranskou technikou, se pomalu proměňuje v blázinec plný zběsilých Tefrodů. Přitom se skupina těch, kteří chtějí dezertovat, stále více zvětšuje. Atlan mezitím pochopí, že ho extrasmysl a mentální stabilizace chrání před amokem. Od myšlenky, že za události je zodpovědná psionická energie, k poznatku, že se v tajemném kuželi na palubě musí skrývat psionická hmota, uplyne ale dlouhá cesta.

Kužel musí netěsnit, pravděpodobně kvůli pokusu Tak-o-taka, který se k němu přiblížil. Atlan se rozhodne odstranit kužel z paluby. Mezitím se Kapflar a Yi připravují útěk se space-jetem. Tato akce se podaří počátkem 23. března 2842, krátce před koncem lineární etapy. Odnesení kužele plného psionické hmoty z ANVOY znormalizuje ale také chování posádky. Útěk z paluby ale skončí dříve, než doopravdy začal.

Planeta, ke které se ANVOY přiblíží, se nachází kdesi v oblasti Westside a jmenuje se Tolvtamur. Šedý tam čeká na kužel s psionickou hmotou. Ta je ale blíže, než čeká, protože defektní kontejner na hmotu driftuje přímo k planetě.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál