Atlan 105 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 105
Název:Flotila přinašečů štěstí
(Die Flotte der Glücksbringer)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Flotila přinašečů štěstí
« AT 101 • chronologicky • AT 106 »
Vydáno poprvé:8. října 1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: konec července 2842
Boj na pavoučím světě - dítě ze Sigy rozluští tajemství robotské flotily

Stanzo Peysen a jeho skupina dorazí k maličkým lodím, které ztroskotaly na planetě pavouků. Patří do ní také bývalý siganský specialista USO Flannagan Schätzo. Byl ze Sigy unese stejně jako 32 dětí s poruchou růstu (zřejmě kvůli svým zkušenostem). Mezitím ví Schätzo také to, že Peysen vděčí vědomostem o flotile legendárnímu Siganci Mentollienovi.

Z flotily vychází záření, které může sloužit jen k obraně. Kromě toho je tu nepřehlédnutelné znaky toho, že už mnoho lodí explodovalo. Těsně u těchto explodovaných míst leží kostry Siganců. Navzdory všemu Peysen, který jedinou ženu skupiny Afruth Schwartz povýšil na svojí zástupkyni, rozhodne, aby sem byli přivezeny děti z korvety.

Pochod druhé skupiny trvá rovněž čtyři dny. Ve stejné době nechá Peysen Sigance Schätza a Vernona Laylla provádět přibližování k maličkým lodím. Zjistí přitom, že obranné zařízení působí na Pozemšťany intenzívněji než na Terrance, kteří poblíž lodí téměř nic necítí. Proniknout do nich nemohou. Druhá skupina měla během pochodu rovněž ztráty. Zahynul jeden Pozemšťan a dvě děti. Bývalý agent USO se mezitím dozvěděl, že děti byly hypnomechanicky zmanipulované, aby se dokázali řádně vyznat uvnitř kosmických lodí. Vedlejším efektem se přitom stala závislost na Peysenovi, který ještě ke všemu děti děsí.

Schätzo také znovu potká Saggelora Oggiana. Chlapec ho pozná a tím se alespoň on zbaví závislosti na Peysenovi. Schätzo se cítí být za Oggiana zvláště zodpovědný, protože je spoluzodpovědný za smrt jeho otce.

O den později vybere Peysen šest dětí, které mají navštívit lodě. Patří k nim také Oggian, a když se chlapec ke své jednotce přiblíží a dotkne se jí, v duchu se mu vyjasní. Uvědomí si, že Peysen je zodpovědný za smrt jeho otce a už ho nechce poslouchat. Oggiana postihne hluboká trochulivost - a loď ho nasaje. Peysen si jeho chování nevšimne. Zavolá zpět ostatních pět dětí, ale Oggian vstoupí na loď.

Pln vzteku chce Peysen nejdříve loď, ve které Oggian zmizel, odstřelit. Potom ale k ní pošle Schätze, který má loď házet kameny, aby jí zničil. Bývalý specialista USO kameny nepoužije a čeká na zázrak. Ten se skutečně stane, protože loď se otevře a na Schätze zamává Oggian.

Předtím chlapec navázal mentální kontakt s lodí, která mu vyprávěla svou historii:

Označuje se za Přinašeče štěstí a byla postavena před dávnými časy. Stavitelé nedokázali snést žádný zármutek a proto vytvořili Přinašeče štěstí. Společně s laboratorní lodí odstartovala flotila Přinašečů štěstí, což se muselo stát už před staletími, aby zmírňovala zármutek jiných národů. Stavitelé potom ale onemocněli a postupně zemřeli. Laboratorní loď se zřítila na tuto planetu a klesla do bažiny. Přinašeči štěstí se zapletli do sítí zdejších pavouků.

S chlapcem na palubě, který teď Schätzovi připadá dospělý a urostlý, mají Přinašeči štěstí opět svůj cíl. Schätzo se bezpečně dokáže osvobodit ze sítě Koorbstaů. Přinašeč štěstí následně osvobodí další jednotky, které okamžitě začnou osvobozovat další lodě. Přinašeč štěstí s Oggianem na palub zachrání následně ostatní děti a potom poškodí korvetu únosců, která tak není schopna dalšího letu. Nakonec je vyzvednut ještě Schätzo, a potom přes 6000 Přinašečů štěstí odstartuje z planety pavouků. Jejich cílem je Siga. Na pavoučí planetě zůstane Peysen a jeho druhové, které čeká nejistý osud.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál