Atlan 48 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 48
Název:Ostrov Temného měsíce
(Die Insel des dunklen Mondes)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Buněčný aktivátor
« AT 47 • chronologicky • AT 49 »
Vydáno poprvé:7. února 1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: začátek října 2409
Bojují v masce barbarů - a dosahují skrýše bohů
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál žádá o radu počítač

T'aban Tenthredo - Ronald Tekener »vynalezne« plachtu

Scoson Hotkur - Sinclair Marout Kennon se stává lodivodem

Imiral, »pozorovatel« - přítel a důvěrník zemřelého specialisty USO

Big Ben Special - Siganec bojuje v ilegalitě

USO zjistí, že KRATA je identický se zločineckým lékařem dr. Iseka Kamitarou. Série vražd sloužila k odvedení pozornosti od systému Cystobors a tím i od naváděcího signálu buněčného aktivátoru. Kennon se vrací zpět na Khaza, kde společně s Tekenerem se pomocí rituální jízdy po způsobů strážců vydají k ostrovu Temného měsíce, na kterém se nachází základna Kamitary.


V hlavním stanu USO v Quintově centru vede Lordadmirál Atlan da Gonozal 5. října 2409 hyperrádiový rozhovor se Solárním maršálem Allanem D. Mercantem, šéfem SolAbu. Ohledně událostí na Khaze požádal Mercant o radu NATHANA, a lunární inpotronika došla k výsledku, že se na Khaze s pravděpodobností 68 procent nachází buněčný aktivátor.

Solární maršál má pro Atlana ještě druhou zprávu. Podle ní byl v roce 2398 zločinecký biochemie profesor doktor Iseka Kamitara, Japonec, odsouzen, aby zbytek života strávil na Beseleru. S podporou zvenčí byl ale odtamtud osvobozen. Stopa po Kamitarovi se ztratila, ale teď se SolAb dostal k důvěryhodné výpovědi jednoho umírajícího Mehandora. Skokan patřil k těm, kteří Kamitaru osvobodili - jeho stopa vede pravděpodobně na Khazu.

O den později získá Sinclair Marout Kennon v masce seveřana z Khazy Scusona Hotkura, který se zdržuje v UK-94 na orbitu slunce Ratos-Ebor, informace z Quintova centra. Kosmokriminalista se vrací nepoznán zpět na Khazu a naváže 10. října opět kontakt s Ronaldem Tekenerem alias T'aban Tenthredem. V blízkosti se nachází také Siganec Big Ben Special, stejně jako domorodec Imiral, který se stal jejich přítelem.

Specialisté USO se rozhodnou nechat se najmout na loď, která má 111 vládnoucích Nighmanů během tradiční jízdy Moudrých strážců odvézt k ostrovu tmavého měsíce. Doufají, že tam konfrontují KRATA respektive Kamitara. Kromě toho zmíní Kennon také domněle zaměřený buněčný aktivátor.

Tři kamarádi - a jeden Siganec - se vydají na cestu k přístavní pevnosti Micipra, kde kotví loď Moudrého strážce. Loď je tažena 43 vodními Zoony a luxusně vybavena. Až k ostrovu tmavého měsíce musejí překonat 2800 kilometrů. Jak se dalo čekat, je loď pátého dne cesty přepadena piráty. Mohou být sice odraženi, ale mnoho Zoonů je zabito a ostatní už loď neutáhnou. I mezi posádkou byly oběti - mezi jinými i Imiral. Kvůli nepohyblivosti lodě se Tekener spontánně rozhodne vynalézt pro Nighmany plachty. O den později už jsou poblíž ostrova - a přivítá je ponorka. Pro Nighmany je to jako obrovská železná ryba, zázrak KRATA. Přeživší z lodě se s její pomocí dostanou na ostrov tmavého měsíce.

Zatímco Kennon a Tekener toho zpočátku z ostrova příliš mnoho nevidí, vydá se Big Ben na průzkum. Siganec spatří kromě jiných Akonana, Skokana a neidentifikovatelného humanoida, za kterým se zřejmě skrývá Kamitara. 23. října zpozoruje Big Ben u kráterového jezera kapkovitý, 900 metrů velký kus lávy. Musí se jednat o Temný měsíc.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Die_Insel_des_dunklen_Mondes« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál