Big Ben Special

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Přezdívka:"nejdrzejší ze Siganců"
Datum narození:2295
Místo narození:Siga
Výška:82,531 mm
Národ:Siganci
Tituly:specialista USO

Big Ben Special byl siganským specialistou USO a mutantem.

Vzhled

82,531 milimetrů vysoký Siganec disponoval mutantskou schopností hmyzomluvčího. Měl hrb, olivově zelenou kůži, rudé vlasy a vyzáblé, lehce do O zakřivené pavoučí nohy. Obličej mu zdobily četné jizvy, svědčící o velké statečnosti, s níž přistupoval ke svěřeným úkolům.

Charakter

Extrémně drzý Big Ben Special byl mezi všeobecně zdvořilými a rezervovanými Siganci velmi ojedinělou povahou. Na Size ho odsoudili za celou řadu deliktů (opilost, výtržnosti, obtěžování) a ve službě často dostával disciplinární tresty.

Dějiny

Big Ben Special se narodil v roce 2295. Na USTRACU absolvoval dvanáctiletý výcvik na specialistu USO.

V roce 2408 se podílel na několika operacích USO. Na palubě lodi MANISA CATO tak kupříkladu dospěl na Campopas. Účinně podporoval Sinclaira M. Kennona při likvidaci základny Velkolepých na tomto světě. V listopadu 2408 zůstal na Campopasu, aby pomohl Muyše při její bitvě proti živoucím kůžím Velkolepých.

Uprostřed září 2409 se podílel na honu za buňkovým aktivátorem na planetě Khaza.

V roce 2425 zodpovídal za Atlanovo bezpečí a společně s Arkonidanem se dostal do moci imperialistů, vedených Kwanem z Arthaminu. Toho svými výroky přiváděl pomalu ale jistě k šílenství. Po Arthaminově smrti v rituálním souboji s Atlanem unesli Big Bena prchající Arkonidané. Krátce poté byl paralyzovaný a v dárkovém balíčku zaslán zpět Atlanovi. K balíku byla připojena poznámka Vráceno odesílateli pro nesnesitelnost.

Big Ben Special později absolvoval další akce a v průběhu času byl povýšen na podplukovníka. Návrat na Sigu mu však byl zapovězen po zbytek života.

Zdroje

AT 37 a dál, T 396