Atlan 71 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 71
Název:Lovec krve
(Die Blutjäger)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Bojová loď veteránů
« AT 70 • chronologicky • AT 72 »
Vydáno poprvé:27. prosince 1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: uprostřed září 2841
Hledají život - a přinášejí smrt

Poté co se Krish Palony a mutovaný Ertrusan Firell Kytubashe zabarikádují ve space-jetu, stupňují se problémy pro bývalého plukovníka Koeta Peranata ve velitelské centrále HYPERION-DELTA. V doprovodu 30 penzionovaných se objeví totiž tři jeho až doposud loajální spolupracovníci Menchol Kanikruz, Fremon Toohl a Ceriman Haydky. Jejich cílem je Koet Peranat. Požadují od velitele okamžitý odlet do Tayvor-DeCrot. Peranat nemohl dosud nijak splnit svůj slib tělesného omlazení, a teď má na krku vzpouru.

Přibližně ve stejné době se 18. září 2841 cítí Ashechly DeCrot, poslední nositel jména objevitele systému Aadlon-DeCrot s planetou Tayvor-DeCrot (Aadlon a Tayvor byli bratři), že ho sledují a pozorují úřady kolonie. Už jednou vedl rebelii proti SGU a od té doby nosí různé robotické protézy. DeCrot ví, že situace jeho a několika věrných není zrovna růžová.

Peranat naváže kontakt s Palonym, kteří se nachází ve vzduchoprázdném hangáru na palubě space-jetu a hrozí, že HYPERION-DELTA zničí transformační bombou, pokud na jet penzionovaní zaútočí. Poukazuje na hrozící vzpouru a prosí, aby určil zvíře na Tayvor-DeCrotu, které způsobuje prodloužení života. Palony pozná Peranatovu nepříznivou situaci a požádá ho, aby si s ním osobně promluvil. Peranat má přijít na palubu jetu. Muži kolem Menchola Kanikruze souhlasí s podmínkou, že budou rozhovor odposlouchávat. Požadují také vysvětlení zašifrovaného radiogramu, který vyslal Firel Kytubashe. Palony jeho důvěru rozptýlí, protože důstojníkovi předvede, že zpráva byla vyslaná s nepatrným výkonem a ještě špatným směrem nato, aby jí vubec někdo zachytil.

Peranat se vydá na palubu space-jetu a předá Palonymu tajně zprávu, že jeden člen posádky HYPERION-DELTA už zemřel na sešlost věkem a proto vybízí ke spěchu. Prosí Palonyho, aby označil kugeltaklera z Tayvor-DeCrotu jako nositele život prodlužující krve. Palony vyhoví prosbě, aby zabránil vzpouře s mnoha obětmi, a potvrdí po klamném dohadování, že kugeltakler je zdrojem prodloužení života. Ve skutečnosti nemá ani tušení, proč nestárne tak rychle, jako například Peranat.

Palony doprovodí Peranata do hlavní řídící centrály superbitevní lodi, kde dá plukovník příkaz ke startu. HYPERION-DELTA nabere kurz do systému Aadlon-DeCrot.

Při orientačním manévru je HYPERION-DELTA zaměřen válcovou lodí Skokanů. Peranat dá nekompromisně a nemilosrdně rozkaz kosmickou loď zničit transformačními děly. HYPERION-DELTA pak pokračuje v letu. 21. září 2841 dorazí superbitevní loď do cíle. Všechny pomocné čluny jsou vypuštěny, aby systém důkladně prozkoumaly.

HYPERION-DELTA se zastaví nad hlavním městem DeCrotscral, kde je jediný kosmodrom této kolonie SGU. Úřadům se HYPERION-DELTA ohlásí jako velká bojová loď ISAEIKOU-ALFA Solární flotily. Úředníci kosmodromu nepojmou žádné podezření a pro penzionované je tak snadné zničit hyperrádiovou stanici DeCrotscralu impulzním dělem. Potom nařídí rádiový klid. Vypustí 40 korvet na podporu tohoto požadavku.

Mezitím se v džungli planety snaží You, vůdčí člen podzemního hnutí, kterého sledují úředníci magistrátu, natlačit svůj kluzák do žhnoucího kráteru jedné sopky. Youovi pomůže Ashechly Aadlon-DeCrot. Navzdory tumu se úředníkům magistrátu podaří Youův kluzák sestřelit, než může Ashechly zasáhnout. Oba muži se vrátí do základny rebelů uprostřed džungle.

V DeCrotscralu došlo po palbě na hyperrádiovou stanici k velikému zpustošení. Propuklo mnoho požárů. Z kosmodromu odstartuvší válcová loď Skokanů byla sestřelena. Peranat nechal vypustit space-jety, které nejdříve odvezou z paluby 1800 penzionovaných. Vydají se do obšírné džungle a začnou lovit Kugeltaklery. Podle potřeby nutí domorodé Tayvy, aby jim při honbě za krví pomohli.

Na palubě HYPERION-DELTA vyjádří Peranat vůči Palonymu svůj názor, že v omlazování krví Kugeltaklerů vůbec nevěří. Nabídne svému příteli, že ho vezme na mladou kolonii, kterou kdysi navštívil s KATROMPI. Inicioval tam dlouhodobý plán, jak jednoho dne převzít moc. Dosadil přátele do nejdůležitějších úřadů tohoto světa. Po Peranatově návratu by z něj měli udělat diktátora. Jeho plánu ale stojí v cestě 5000 penzionovaných na HYPERION-DELTA, kteří pro něj byli jen prostředkem k dosažení cíle. Po převzetí moci budou muset být odstraněni, protože představují nekontrolovatelný mocenský faktor. Peranat nabídne Palonymu post prvního náměstka nebo viceprezidenta, pokud mu prozradí pravdu svého tajemství. Specialista USO souhlasí, nepotřebuje ale prozatím nic říkat, protože z planety je odvysíláno volání o pomoc pro USO, což zachytí Menchol Kanikruz.

Byl to DeCrot, který nejdříve nedůvěřivě přihlížel, jak se staří lidé hrnou do džungle a nakonec 24. září, podporován Youem, vyzbrojil kluzák hypervysílačkou a vyslal nouzové volání. Brzy poté zaměří kluzák Armondyn Aadlon-DeCrot. Když penzionovaný za řízením stroje pozná svého synovce, neudělá nic, dokud vysílač vzbouřenců nezmlkne a kluzák nezmizí v džungli.

Firel Kytubashe, který stále drží pozici na palubě space-jetu, využije hustý rádiový provoz mezi HYPERION-DELTA a pomocnými čluny, aby znovu a, jak doufá, bez objevení, vyslal zprávu pro USO. O několik minut později dostane Kytubashe odpověď a rozkaz odletět k jedné základně. Ertrusan se přesto musí trochu pocvičit v trpělivosti, neboť jeho partner Krish Palony odstartoval s Koetem Peranatem do Tayvor-DeCrot, kde plukovním musí absolvovat povinné cvičení, aby před svými muži zachoval čest. Když se Peranat v kruhu svých mužů napije krve čerstvě střeleného Kugeltaklera, zaútočí na skupinu Tayvové. Aby toho nebylo málo, je zaměřen svaz velkých bitevních lodí USO, který opustí lineární prostor. S poplašným startem se pomocné čluny vracejí zpět na HYPERION-DELTA. Na Tayvor-DeCron musí být zanechány stovky mužů. S maximální zrychlením opustí HYPERION-DELTA orbit.

Lordadmirál Atlan a plukovník Kryll Merkot musí na palubě BRASILIA sledovat, jak se HYPERION-DELTA ponoří do hyperprostoru. Svaz USO nabere kurz na Tayvor-DeCrot. Atlan a Merkot přistanou se space-jetem na povrchu, kde se setkají s Ashechly Aadlon-DeCrotem.

Protože planeta patří k SGU, nemůže Arkonidan pro DeCrot nic udělat, stejně jako pro zbylé penzionované. Solární impérium to v každém případě bude stát mnoho politických nepříjemností. Ale to je úloha solární administrativy. Dokud se na planetě situace neuklidní, zůstane v Tayvor-DeCrotu umístěna jedna velkobojová loď USO. Svaz USO se 25. září stáhne zpět a Atlan se transmiterem přesune na svůj IMPERÁTOR.

Na palubě HYPERION-DELTA se situace ještě víc přiostří. Krish Palony musí přes shromážděnou posádkou vysvětlit, že život prodlužující účinek praještěří krve nastane až za několik měsíců. Mnoho penzionovaných ale už tolik času nemá. Ani Armondyn Aadlon-DeCrot, který prakticky zemře v Palonyově náručí.

Aktuální data:
27.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459545.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!