Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 725
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 725
Název:Aliance galaktiků
(Allianz der Galaktiker)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580
Zrada a nejednotnost při setkání hvězdných národů - pozorovatelé Vhratoa zasáhnou
Hlavní postavy románu:

Jotan Menc a Lraton Perlat - dva delegáti z Halutu

Atlan - iniciátor setkání galaktiků

Julian Tifflor a Ronald Tekener - Atlanovi hlavní spolupracovníci při konferenci galaktiků

Altorana Elgamosh - Neoarkonidanka, která se intenzívně věnuje Tekenerovi

Kerson Paarunoc - šéfdelegát Antiů

Aby se zúčastnil galaktické konference, odlétají Haluťané Lraton Perlat a Jotan Menc, jejichž národ musel svůj rodný svět po invazi Larů opustit1), do systému Cervellisch. Zatímco tam přihlížejí zničení Gjautohmu a druhé planety Lary a Supertěžkými, pochopí Menc, že je to je základ velkolepého Atlanova klamného manévru. Haluťané objeví, že malá terranská loď na poslední chvíli zmizí se soustavy, a krátce na to objeví blok, který do jejich lodi musel schovat teleportér. Obsahuje Atlanovu pozvánku ke galaktické konferenci a souřadnice, na které se Haluťané mají dostavit.

Na ultrabitevní lodi BLUE RIDGE MOUNTAIN, která krouží kolem slunce Polárka a disponuje speciálně zařízenými obytnými zónami pro rozmanité formy života, vede Atlan, Ronald Tekener a Julian Tifflor předběžné rozhovory s představiteli Maahků, Arkonidanů, Bluesanů, Akonanů, Ertrusanů, Siganců, Arasů, Antiů, Zaliťanů, Skokanů, Pariasů, Kaimaerů, Tefrodů, Barkonidanů a ostatních přítomných delegátů. Přitom se zjistí, že se Vhratova legenda stále více konkretizuje. Mnoho si spojuje Vhratoa s Perry Rhodanem.

Když se Lraton Perlat a Jotan Menc, všemi očekávaní delegáti Haluťanů, konečně dostaví, začne už třicet let plánovaná konference národů Mléčné dráhy. Několikrát se z ničeho nic objeví stínová postava, kterou její pozorovatelé označí za Vhratoa. Její zjevení odstraní drobné překážky mezi účastníky konference a navzájem je sblíží. Protože nedůvěra, kterou Kerson Paarunoc, šéfdelegát Antiů, a Thay th'Cassar, reprezentant Akonanů, projevují vůči Haluťanům, hrozí zablokovat konferenci, varuje jen sto padesát milimetrů velký Siganec Morcas Hazard oba diplomaty před hrozící izolací jejich národů. Když th'Cassar poté varuje galaktické národy před bojovností Haluťanů, vypukne u Jotana Mence puzení.

Současně prchne delegace Antiů ze strachu, že by Larové mohli vyslat trestanecké akce proti jejich světům, z BLUE RIDGE MOUNTAIN, aby konferenci zradili představitelům koncilu. Velký, stínovitý kulovitý křižník2) sleduje ale prchající loď a zničí jí. Tekener dostane od tajemných zmocněnců Vhratoa filmový záznam s tímto procesem.

Haluťané nyní prozradí, že se jejich národ stáhl do Malého Magellanova mračna, protože tam se za nimi Larové nedostanou. Po řadě dobrodružství se Haluťané usadili na prázdné planetě a jejich počet se začal zvyšovat1). Navzdory své obrovské moci jim kdysi s Perry Rhodanem uzavřená smlouva zakazuje angažovat se v Mléčné dráze. Když Atlan Haluťany nyní jménem NEI oficiálně prosí o pomoc, apeluje Jotan Menc na všechny delegáty, aby uzavřeli galaktickou alianci a zachovali tak důstojnost všech národů. S cílem vyhnat Lary a zachovat tak důstojnost národů Mléčné dráhy, založí delegáti na BLUE RIDGE MOUNTAIN nyní Galaktickou koalici za důstojnost civilizací (GAVÖK)3).