Perry Rhodan 724 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 724
Název:Tajná konference rebelů
(Geheimkonferenz der Rebellen)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3580
Poslové křižují galaxii - utlačovaní se připravují k povstání
Hlavní postavy románu:

Atlan - šéf NEI svolává tajnou konferenci rebelů

Julian Tifflor - Atlanův posel v Modré soustavě

Maylpancer - První Hetran je donucen k vysoce ztrátové akci

Aynak - Maylpancerův důvěrník

Richebault - Staromutant Tako Kakuta v hostitelském těle

Gerald Losignoli - kosmopsycholog si dělá blázny

Protože se už bezprostředně blíží desetiletí plánovaná hvězdná konference galaktických národů, vydávají se z Gäa poslové na cestu, aby účasníkům předaly souřadnice místa srazu.

Julian Tifflor odlétá v masce Mithla Quinoose, druhého sekretáře osidlovací rady akonské koloniální planety Thlaa, s kosmickou lodí SLUUYN, typickou vejcovitou modrní akonskou kosmickou lodí, na Sphinx, centrální svět Akonanů1). Ze šedesáti čtyř členů Velké rady je v současnosti pro styk s veřejností kompetentní Jajannu Ar-Rhis. Ačkoliv se ho Lare Ypanqui-Thor neustále snaží Akonanku sledovat, podaří se Tifflorovi tajně Jajanně Ar-Rhis předat trhavinou zajištěnou mikrořídící jednotku pro autopilota, který má reprezentatku Akonu odvést na přísně tajné místo konference. Aby Lary zmátl, udá Terranec Akonance jako místo srazu Cervellišský sektor v galaktické Eastside.

K ošálení Larů a Supertěžkých je v meteoritském kráteru na Gjautohmu, druhé planetě světle žlutého slunce Cervellish, vytvořeno Barrier-Town jako dokonalá napodobenina vojenské základny, a je zalidněna Sub-Cyborgy. Devět set tisíc těchto organických automatů bez vědomí má vzhled Terranců, tři tisíce Bluesanů, Akonanů, Arkonidanů, Maahků a představitelů dalších galaktických ras.

Aynak, jeden z těsných důvěrníků nového Prvního Hetrana Maylpancera1), a třicet dobrovolníků maskovaných za členy Skokanského rodu Ushkoor z Balassa, odlétá se čtyři sta metrů dlouhým, zchátralým válcovitým křižníkem KALLYAP (Krasavice) jako domnělí účastníci konference na Gjautohm. Teprve poté, co Maylpancerovi, který ho čeká u jedenáct světelných let vzdáleného rudého obřího slunce, potvrdí, že Gjautohm je skutečně tajným místem konference, zjistí Aynak, že Subcyové jsou umělé bytosti. Tako Kakutovi, který se s Atlanem, Tifflorem a kosmopsychologem Geraldem Losignollem rovněž zdržuje v Barrier-Town a používá Richebaulta jako hostitele, se podaří s podporou několika terranských vojáků zabránit tomu, aby Supertěžcí předali své vědomosti dál. Atlan, Losignoll a větší část dvou tisíc na Gjautohmu umístěných pravých Terranců se nyní odebere transmiterem do bezpečí.

O něco později se objeví 1200 SVE-křižníků a 800 válcových lodí Supertěžkých, které jsou vedeny Maylpancerovou vlajkovou lodí OBSKON-A-ANJAAL (Slunce z Obskonu), zaútočí na Gjautohm a vyvolají na něm neuhasitelný atomový požár. Na rozkaz Hotrenor-Taaka se musí 210 jednotek Supertěžkých odebrat na dostřel na Gjautohmu instalovaných nejtěžších terranských transformačních kanónů, aby zajali obránce tří kosmických lodí, kteří na umírající planetě přistály. Tifflor, Richebault/Kakuta a skupina vojáků ale Supertěžké zastaví a zabrání tak že se dostanou do Barrier-Townu a podvod odhalili. Nakonec se i oni odeberou do transmiteru.

Na jiném místě zahajuje Atlan jako Pretendent nové říše lidstva ve jménu všech svobodymilovných národů galaxie pravou konferenci.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál