Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 723
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 723
Název:Kolonie Cyborgů
(Kolonie der Cyborgs)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 35643580
Experiment z Wonderfalgu - umělí tvorové jako osadníci na příkaz lidstva
Hlavní postavy románu:

Atlan - šéf NEI

Julian Tifflor - Solární maršál má stanovit výsledky Cyborgského experimentu

Dr. Huan, Dr. Elena Hermite a Dr. Sven Stromberg - členové Tifflorova vyšetřovacího týmu

Major Serganow - velitel bitevního křižníku SPINNING WHEEL

Helium, Meson, Neutron a Xenon - "domorodci" z Wonderfalgu

Ačkoliv zvláštně z důvodu pocitu méněcennosti, který se u androidů zas a znovu vyvíjí, a dává tak dosavadním zkušenostem s Multi-cyborgy málo nadějí na úspěch, vyšle Atlan po ztroskotání pokusů o navázání kontaktů s Ovaronem Juliana Tifflora, aby posoudil úspěšnost šestnáct let starého experimentu s Mucyi.

V roce 3564 bylo na Wonderfalgu, druhé planetě rudého slunce Sahlenbeer, vysazeno devět set Multi-Cyborgů, aby se osvědčili jako kolonisté. Po odletu transportních lodí si Cyborgové dali vlastní jména, která vycházela z periodické soustavy prvků a dalších oblastí vědy a techniky. Mucy Helium, kterého si ostatní zvolí za náčelníka, vyzve své druhy k integraci se svým novým prostředím. Aby se vymanili svým stvořitelům, zřeknou se Mucyové používání technických zařízení a v postupu následujících let používají jen materiály planety. V průběhu prvních pět let opustí asi polovina Multi-Cyborgů Heliumovu osadu, aby se ještě více přiblížila k přírodě Wonderfalgu. Neutron je spojí do nového kmene.

Když dosáhnou Wonderfalgu s explorerským bitevním křižníkem SPINNING WHEEL, předá Julian Tifflor loď flotilnímu veliteli majoru Serganowovi a společně s týmem, který tvoří kosmopsycholog dr. Hua, kosmobioložka dr. Elma Hermite, kolonizační expert a pomocný pracovník dr. Sven Stromberg, dr. Hattings, kybernetik dr. Gernot, etnograf se specializací na cizí národy Smithern a poručík Gene, příslušníci bývalé flotily explorerů, přistanou ve dvou pomocných člunech na planetě, na které evoluce probíhá s podivuhodnou rychlostí. Terranec nalezne osm set Mucyů, kteří se chápají jako Wonderfalgové, jako domorodci svého rodného světa, a jsou od Heliuma oficiálně odmítnutí. Když se Tifflor přesto pokusí Multi-Cyborgy dostat na palubu SPINNING WHEEL, dojde k boji. Dr. Gernot a poručík Gene jsou zabiti, ostatní se dostanou do zajetí. Julianu Tifflorovi a Elmě Hermite se ovšem po nějaké době podaří uprchnout. Skrývají se v nebezpečných pralesech Wonderfalgu a sblíží se. Ačkoliv se jim později podaří navázat kontakt s několika Mucyi, akceptuje zejména Neutron Tifflorovu nadřazenost v zacházení s přírodou pravěkého světa jen váhavě.

Když se ale objeví pět válcových křižníků Supertěžkých, spojí se Mucyové s Terranci a hrají společně s vetřelci divoké primitivní obyvatelstvo. Poté co se Supertěžcí po dvou dnech stáhnou, odveze SPINNING WHEEL Mucye zpět na Gäa. Vyhodnocení experimentu Wonderfalg ukáže, že Multi-Cyborgové si navzdory svému syntetickému původu vyvinuly individuální charaktery.