Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 782
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 782
Název:Zátoka modrých supů
(Die Bucht der blauen Geier)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Poslové VERNOCu na stopě - Perry Rhodan a jeho přátelé odhalí strašlivé tajemství
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec mezi Jemněmluvícími z Pröhndome

Sathogenos a Rezalsrohn - dva Tvůrci předpisů z Yuurmischkohnu

Sagullia Et, Cesynthra Wardon, Honth Fermaiden, Asuah Gemroth, Garo Mullin, Goor Tošilla a Amja Luciano - Perry Rhodanovi společníci ze SOL

Garo Mullin zjistí, že komplikovaný, vzorovitý způsob vyjadřování Jemněmluvících vypadá jako jednoduchý pozitronický programovací jazyk. Faray je sice ohromen, že Mullin jako jediný ze Solánců ovládá feyerdalskou řeč, stejně nechá ale Perry Rhodana a jeho průvodce odvést z Faraghlorgu, hlavního města Pröhndome, na kosmodrom. Krátce předtím než loď odstartuje na Caljoohl, přijde ze Styčného kruhu nařízení, že cizinci mají být odvezeni na kontinent Yuurmischkohn, na kterém se nachází kontaktní centrála Císařovny z Thermu.

Jemněmluvící Ruurdoc letí s Rhodanem a sedmi Solánci s kluzákem k velkému kontinentu, vysvětlí ale, že není ochotný je odvézt přímo ke Kontaktní centrále, protože ta je vyhrazena jen pro Tvůrce předpisů a pro Neomylné. Protože návštěvníci neovládají řeč Jemněmluvících, nejsou Jeho Neomylnost, Tvůrce předpisů Sathogenos, a jeho Neomylnost, Tvůrce předpisů Rezalsrohn, ochotni, vytvořit spojení k Císařovně z Thermu, od které Perry Rhodan a Solánci doufají, že získají informace o poloze Země. Rhodan se ale dozví, že se SLOVO v současnosti nachází v »Zátoce modrých supů«. Zatímco oba konkurující Tvůrci předpisů vzájemně soupeří, podaří se Rhodanovi, Sagullia Et, Cesynthře Wardon a Honth Prynth-Fermaidenovi tajně opustit jejich stanici.

Zatímco se Cesynthra Wardon a Honth Prynth-Fermaiden pokouší proniknout ke kontaktní centrále, dorazí Rhodan a Et s malou plachetnicí OBYA po nebezpečné jízdě přes rozbouřené moře do Zátoky modrých supů. Tam jsou napadeni šílenými Tvůrci předpisů, kteří po duševním zhroucení museli opustit svá místa a byli přesídleni do oblasti Zátoky. V opuštěné místnosti nalezne Sagullia Eta amulet, sedm centimetrů velké kolo ze slabě narudlého kovu. Povchr je pokrytý neznámými, vypuklými symboly. Nakonec Terranec a Solánec zjistí, že SLOVO je už na cestě ke kontaktní centrále.