Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 781
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 781
Název:Protivník v temnotě
(Gegner im Dunkel)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Planeta Jemněmluvících - noční můra pro návštěvníky ze SOL
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec dostane povolení vstoupit na planetu Pröhndome

Honth Pryth-Fermaiden, Asuah Gemroth, Garo Mullin, Sagullia Et, Cesynthra Wardon, Amja Luciano a Goor Tošilla - společníci Perry Rhodana

Faray - průvodce delegace ze SOL

Malá loď Feyerdalů odveze psycholožku a lodní ošetřovatelku Cesynthru Wardonovou, hangárovou techničku Amju Lucianovou, cvičitelku a navigátorskou aspirantku Goor Tošillovou, technika Honth Prynth-Fermaidena, hydroponového biologa Asuaha Gemrotha, astronoma Garo Mullina, hyperfyzika, pěstouna a učitele Sagullia Eta a Perryho Rhodana z Caljoohl na Pröhndome1). Planeta je pokryta úzkostlivě operovávanými parky, které vypadají ale příliš sterilně. Stavby Pröhndomů jsou sice impozantní, působí ale také neživě a nudně. Třetího dne návštěvy dostane Rhodan a sedm mladých Solánců příležitost navštívit v letním divadle představení SLOVA2). Zatímco sedm Feyerdalů, oblečených do nádherných barevných oděvů a na hlavě nesoucí zvláštně působící kovové ozdoby, uvede feyerdalské publikum do transu a na psionické bázi jim slibuje skvělou budoucnost, získá Rhodan dojem, že někdo Feyerdaly manipuluje. Jemněmluvící Faray, který se o skupinu návštěvníků stará, odmítne ale o SLOVU jakkoliv pochybovat.

Zatímco Perry Rhodan a Sagullia Et v noci proniknou do opuštěného domu SLOVA a zjistí, že jeden člen recitační skupiny byl zabit a vyměněn, je proti ostatním Soláncům spáchán pumový útok. Ačkoliv je jeho skupina kvůli nedovolenému počínání vůči SLOVU uvržena do vězení, podnikne Rhodan s Prynth-Fermaiden další noční výlet a zjistí, že SLOVO odjelo k »největšímu Styčnému kruhu« v kontaktní zóně Císařovny z Thermu, která se nachází na kontinentu u planetárního rovníku. Terrancovi je jasné, že SLOVO jedná z pověření VERNOCu, který je znám jako nejneprokouknutelnější mezi inkarnacemi. Rhodan a Solánci jsou ale nakonec zajati a mají být odvezeni zpět na Caljoohl.