Perry Rhodan Terminus 1 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Terminus, svazek 1
Název:Skokani časem
(Zeitspringer)
Autor:Uwe Anton
Vydáno poprvé:21. dubna 2017
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1523 NGL, 3430, 3418
Minulost ožívá - prastarý obelisk ukáže cestu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terrance dožene minulost.

Juki Leann – Špiónka získá neuvěřitelnou zkušenost.

Darreny Zitarra – Černogardista pohrdá Terranci.

Renier Bievre – Hyperfyzik se pře s Guckym.

Gucky – Myšob opět objevuje hyperfyziku.

Rok 1523 nového galaktického letopočtu: Lidé už po tisíciletí cestují ke hvězdám, osídlili bezpočet planet.

Perry Rhodan, který lidstvo vyvedl do hlubin kosmu, letí k malé planetce u nejzazšího okraje Sluneční soustavy. Archeologové tam učinili záhadný objev – Rhodan narazí na mysteriózní hrobku.

Nález vytvoří most s Rhodanovou minulostí – minulostí vzdálenou půldruhého tisíciletí. V pozdní fázi Solárního impéria je lidstvo roztříštěno do znepřátelených hvězdných říší, hrozí nepředstavitelně krvavá bratrovražedná válka.

Stále znovu se objevují mimořádní lidé. Mají zvláštní nadání, které je nechává vyčnívat z davu. Rhodan se setkává se dvěma z nich – jsou to SKOKANI ČASEM...


Začátkem září 1523 NGL cestuje Perry Rhodan na palubě lodi ALLAN D. MERCANT k plutínu Orcus v Kuiperově pásu Sluneční soustavy. Na planetce byl archeologickým týmem objeven rudý hyperkrystalový podstavec a na něm devět cynských obelisků. Když se Rhodan dotkne podstavce, sleduje před svým vnitřním zrakem události, které se odehrály během případu Laurin v roce 3430:

Dne 30. října 3430 se Dabrifané Juki Leannová, Darren Zitarra a Wloto Gribsen, agenti Černé gardy impéria Dabrifa, zdržují v Kuiperově pásu Sluneční soustavy v maskované kosmické lodi WOOGAN-237. Jejich úkolem je spáchat řadu atentátů a podpořit tak blížící se útok Protipozemské koalice. Právě v tomto momentu vyhlásí pozemský Velký administrátor Perry Rhodan případ Laurin. Celou Sluneční soustavu přesune pět minut do budoucnosti, čímž ji ochrání před útočícími svazy koalice. WOOGAN-237 je přitom zachycen formujícím se antitemporálním slapovým polem a utrpí těžké škody. Důsledkům kontaktu s polem neuniknou ani pasažéři. Wloto Gribsen se rozplyne před očima svých kamarádů a je od té chvíle považován za mrtvého.

Když se těžce poškozený WOOGAN-237 o několik hodin později ocitne v blízkosti Neptunu, je zachycen plavidlem Icha Tolota. Tolot Juki Leannovou a Darrena Zitarru proti jejich vůli zachrání z WOOGANU-237, jménem Solárního impéria je zatkne a odveze do Alfy impéria v Terranii. Tady jsou dabrifanští agenti vyslýcháni Alaskou Saedelaerem a jeho představeným, admirálem Tezenem Sadinohou ze Solární rozvědky. Terranci se však od zadržených mnoho nedozvědí. Než mohou proběhnout další výslechy, oba agenty znenadání zmizí se svých cel, aniž by byl kdokoliv schopen vysvětlit, jak se jim to povedlo. Tezen Sadinoha následně informuje šéfa SolaRa, solárního maršála Galbraitha Deightona a Perryho Rhodana. Na radu Geoffryho Abela Waringera se do Alfy impéria dostaví také hyperfyzik Renier Bievre.

Juki Leannová a Darren Zitarra ze svých cel neuprchli. Zvláštní efekt, vyvolaný kontaktem s tvořícím se ASP, oba agenty posunul několik let v čase. Díky tomu se jim podařilo opustit cely v Alfě impéria. Zitarra cestuje dvanáct let a jeden měsíc do minulosti a koncem září 3418 je ve vězeňském traktu Alfy svědkem střetnutí mezi Tezenem Sadinohou a neznámým, který následně unikne, aniž by ho mohli Sadinoha nebo Zitarra identifikovat. Totožnost cizince nelze zjistit ani z kamerových záznamů.

Zatímco Zitarra byl odeslán do minulosti, Juki Leannová cestuje pravděpodobně také dvanáct let do potenciální budoucnosti. Terru během krize s Hejnem ovládají Homo superior. Ti požadují, aby se nyní zhlouplí Homo sapiens vrátili k prostému zemědělství a chovu dobytka. Juki Leannová je svědkyní proslovu jednoho ze superiorů ke skupině zhlouplých. Následně ji dav lidí pronásleduje ulicemi Terranie a utrpí těžké zranění. Následně, znovu cestuje časem a stejně jako Darren Zitarra se opět ocitne ve své cele v Alfě impéria v roce 3430.

Renier Bievre vede s oběma agenty rozhovory o jejich náhlém zmizení a návratu a o tom, co během přesunů zažili. Hyperfyzik považuje interakci s utvářejícím se ASP za vysvětlení časových skoků Juki Leannové a Darrena Zitarry. Gucky, který s vědcem intenzivně spolupracuje, razí v souvislosti s tímto fenoménem laický pojem časové částice. Bievre soudí, že Leannová a Zitarra dříve nebo později v důsledku hromadění časových částic v těle zemřou. Agenti jsou mezitím ošetřováni na nemocniční stanici Alfy impéria. Zde je navštíví Rhodan a informuje je o jejich onemocnění a hrozící smrti. Snaží se je přimět ke spolupráci a na oplátku jim slibuje nejlepší lékařskou péči na Mimasu. Agenti naoko souhlasí v naději, že budou moci během transportu na Mimas uprchnout.

Admirál Tezen Sadinoha mezitím naváže utajené spojení s neznámou osobou a informuje ji o situaci a o tom, že plánuje agenty unést. Jak se zdá, admirál je dvojitým agentem, pracujícím pro ještě neznámou frakci.

Zatímco Leannovou a Zitarru převážejí v pancéřovaném vězeňském kluzáku z Aldy impéria k jednomu z terranijských vesmírných přístavů, nedaleko dojde k výbuchu. Skutečně se někdo pokouší agenty osvobodit?