Perry Rhodan Terminus 2 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Terminus, svazek 2
Název:Útěk Terranií
(Flucht durch Terrania)
Autor:Dennis Mathiak
Vydáno poprvé:05. května 2017
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3430
V soustavě nepřítele - časoví skokani v pozemském hlavním městě
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor zavelí k honu uprchlíků.

Juki Leannová – Dabrifanská agentka vyslechne šokující zprávu.

Darren Zitarra – Časový skokan je věrně oddán diktátoru Dabrifovi.

Alaska Saedelaere – Muž s maskou přijde na stopu spiknutí.

Jeden a půl tisíciletí poté, co lidstvo vyrazilo do kosmu, se Terranci rozšířili po celé Mléčné dráze. Byly osídleny četné planety, vznikly nové hvězdné říše. Mnoho koloniálních světů se však už necítí svázáno se Zemí – tyto kolonie se spojily v Protipozemské koalici.

Perry Rhodan chce zabránit bratrovražedné válce, vyhlásí proto případ Laurin. Sluneční soustava je prostřednictvím antitemporálního slapového pole přesunuta pět minut do budoucnosti – všichni útočníci udeří do prázdna.

V posledním momentu pronikne do Sluneční soustavy špionážní loď – a je zachycena výběžkem časového pole. Terranci sice zatknou Juki Leannovou a Darrena Zitarru, agenti však nyní disponují zvláštní schopností: Mohou skákat skrze čas.

Agenti se chtějí vrátit do své domoviny – a tak se vydávají na ÚTĚK TERRANIÍ


Začátek listopadu 3430: pozemský Velký administrátor Perry Rhodan vyhlásí případ Laurin a Sluneční soustava je prostřednictvím antitemporálního slapového pole přesunuta pět minut do budoucnosti. Tím má být odvráceno válečné střetnutí s loďstvem Protipozemské koalice.

Dva Solární rozvědkou zatčení dabrifanští agenti – Juki Leannová a Darren Zitarra – jsou z Alfy impéria v Terranii převáženi do medokliniky na Mimasu. Zde mají podstoupit ošetření kvůli život ohrožujícímu vedlejšímu jejich nově získané schopnosti časových skokanů. Skokany časem se stali v okamžiku, kdy se o několik dnů dříve dostali do kontaktu s formujícím se ASP. Nyní je vězeňský transport, jímž jsou agenti převáženi k terranijskému kosmodromu, přepaden neznámými. Kluzák s Leannovou a Zitarrou se zřítí a oba agenti se mohou osvobodit. Avšak namísto toho, aby doprovodili svého zachránce, jak to po nich tento požaduje, se Leannová se Zitarrou rozhodnou k samostatnému útěku metropolí.

Když vejde ve známost útěk dabrifanských agentů, Perry Rhodan svolá krizový štáb a nařídí, aby se po uprchlících pátralo s maximálním nasazením. Jako podpora se do hledání zapojí také myšob Gucky a agent SolaRa Alaska Saedelaere. Mezitím Leannová a Zitarra vyhledají ochranu davů obyvatel v městské čtvrti Khooloi Town. Obstarají si nové oblečení a další výstroj. Právě zde získají informace o existenci antitemporálního slapového pole. Protože se oprávněně domnívají, že SolaRo přísně střeží dabrifanskou ambasádu v Terranii, nepředstavuje pro ně toho místo zpočátku myslitelný cíl. Juki Leannová zkontaktuje Lanu Fuentes, svou přítelkyni z dětských let, prožitých v Terranii. Ke smluvenému setkání dojde v lokálu Unggulus v Khooloi Town. Leannová a Zitarra se tam však nepotkají pouze s Lanou Fuentes, ale i s dalším dabrifanským agentem, přivolaným Lanou. Agent ví o antitemporálním slapovém poli a plánuje opustit soustavu skrze etapový kanál, aby informoval Protipozemskou koalici. Přemluví Leannou a Zitarru, aby se přece jen vydali na dabrifanské velvyslanectví. Potom zabije Lanu Fuentes jako nežádoucí svědkyni prostřednictvím jedu.

Navzdory komplikacím se Leannové se Zitarrou podaří opustit Khooloi Town a proniknout k dabrifanské ambasádě, stojící v Aldebaran City. Zde se musí probojovat kruhem agentů SolaRa, přičemž je opět podpoří neznámý, který jim pomáhal při útěku z vězeňského transportéru. Uvnitř budovy velvyslanectví provedou Leannová a Zitarra znovu bez svého přičinění časový skok. Leannová se podruhé octne v budoucnosti a z projevu Homo superiorů zjistí, že téměř všichni nesmrtelní v Mléčné dráze jsou po smrti, mezi nimi Perry Rhodan a Shalmon Kirte Dabrifa. Nosmo je v této budoucnosti zničeno, a Homo superior disponují velkou vesmírnou flotilou, s níž se brání nejmenovanému nepříteli. Agentka se následně vrací do relativní přítomnosti roku 3430.

Mezitím Perry Rhodan a Alaska Saedelaere vyšetřují případ muže, jenž se v kontejneru pokusil opustit Sluneční soustavu etapovým kanálem. Záměr neznámého, pravděpodobně agenta černé gardy, však nevyšel a muž zahynul. Nyní se také Tezen Sadinoha, admirál SolaRa, dostane do podezření, že pracuje pro Dabrifany. Sadinoha zmizí beze stopy.

Když se po krátké době zotaví, jsou Leannová a Zitarra na ambasádě vyslýcháni dalším agentem černé gardy. Předmětem zájmu jsou zvláštní schopnosti časových skokanů. Potom jim je sděleno, že plán agenta, s nímž se setkali v Unggulusu, ztroskotal a agent je mrtvý. Když Juki Leannová slyší, že má být její otec Grun Phovidan popraven na Olympu jako dabrifanský agent, rozhodne se opustit ambasádu, přeběhnout k Terrancům a požádat Perryho Rhodana o pomoc pro otce. Zitarra se k ní připojí. Společně musí proklouznout kolem dabrifanského bezpečnostního personálu. Před budovou se zhroutí a jsou zachráněni Ichem Tolotem.