Rezidenční park

Rezidenční park, nad kterým se ve výšce tisíc metrů vznáší Solární rezidence, se nachází tam, kde do roku 1291 NGL stálo HQ-Hanzy - bývalé vládní centrum a jedna z největších bezpečnostních oblastí LSP.

Rezidenční park zahrnuje celý bývalý kráter po explozi HQ-Hanzy a tvoří tak plochu několika kilometrů čtverečných v srdci Terranie. V rozporu s několika dalšími parky v Terranii zde bylo upuštěno od exotické květeny; v Rezidenčním parku se nachází pouze terranské stromy a rostliny.

Rezidenční jezero

Centrum parku tvoří Rezidenční jezero, které se nachází téměř přesně pod Rezidencí. Protože je kompletně z bezpečnostních důvodů uzavřeno pro vodní sporty a má být velice hluboké (HQ-Hanzy sahalo až kilometr pod zem), spekulovalo se, že by voda mohla sloužit jako nouzová přistávací plocha pro Rezidenci. Tato okolnost byla zveřejněním systému kanálů po arkonidské okupaci sice nepřímo potvrzena, ale ze strany vlády k tomu nikdy nebylo vydáno oficiální stanovisko. Když Rezidence ale po hyperimpedančním šoku musela nouzově přistát a dočasně spočívala ve svém pouzdru, nikoho to doopravdy nepřekvapilo.

Na břehu jezera začíná antigravový výtah, který překonává výškový rozdíl 1000 metrů až k Rezidenci. Protože se nachází volně ve vzduchu, představuje už jen jízda jím zvláštní zážitek. Kromě něj se zde pro vstup do Rezidence nachází ještě stanoviště kluzáků.

Rezidenční park a také Solární rezidence jsou přístupné v každou denní a noční dobu.

Historie

V rámci Nové Terranie bylo v Antares City založeno City Center Tower (CiCeT). Hlavní budovu tvořila koule o průměru více než jednoho kilometrů, ze které se nad povrchem nacházela jen špička. Později se budova přejmenovala na Alfa-Tower. Celý areál byl (už v roce 2166) označován jako Impérium-Alfa a toto označení se používalo až do roku 1 NGL. Tohoto roku převzala Impérium-Alfa nově založená Kosmická hanza, která ho potom pod jménem HQ-Hanzy používala jako administrativní sídlo.

Poté co roku 1220 NGL zaplavilo Imprintované zboží z galaxie Hirdobaan Mléčnou dráhu a dokonce i šéf Kosmické hanzy Homer G. Adams, nositel buněčného aktivátoru, podlehl jeho vlivu a společně s mnoha závisláky přestal pracovat a odletěl shánět další zboží, převzala LSP Kosmickou hanzu, která byla předtím nezávislá, a přetvořila jí na zcela vládní orgán, jejíž hlavní stan se stal sídlem vlády LSP.

Roku 1290 NGL se Džerrové kvůli selhání Heliotských tvrzí dostali do Terranie a velká část města se jejich přičiněním proměnila na prach a popel. Nakonec zaútočili také na HQ-Hanzy, ve kterém způsobili takové škody, že se vláda LSP přesunula do OCELOVÉHO DVORA uvnitř NATHANA na Měsíci a teprve po roce se vrátila zpět do sanovaného HQ-Hanzy.

O několik měsíců později se ale v roce 1291 NGL vynořil Sluha Materie Ramihyn s kosmickou továrnou WAVE, aby z pověření kosmokratů, kteří byli znepokojeni z blížícího se založení Koalice Thoregon, Pozemšťany zklidnil od jejich nadšení. Prostřednictvím jedné rány vyspělých zbraní WAVE zničil HQ-Hanzy a zabil tak kompletní vládu LSP, která tam byla shromážděna.

HQ-Hanzy bylo zničeno kompletně až do nejspodnějšího patra v hloubce jednoho kilometru a gigantický kráter čněl jako rána uprostřed Antares City, než nový Terranský Rezident Perry Rhodan nechal vybudovat Solární rezidenci a pod ní ležící Rezidenční park. Při obsazení Země Arkonidany byly nalezen systém kanálů pod Rezidenčním jezerem, který obsahoval tajný úkryt SPL a Skupiny mírných rebelů. Poté co Arkonidané odtáhli, byla tato část katakomb přestavěna na muzeum.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!