Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1994
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1994
Název:Poslední generál
(Der letzte General)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:9.11.1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1291 NGL = 4878

5. dubna 1291 NGL se objeví kosmická továrna WAVE1) ve Sluneční soustavě a vytvoří rušící pole, které zabraňuje jakémukoliv volání ven. Sluha Materie Ramihyn1) vyzve Terru k okamžité kapitulaci a prohlásí Zemi a všechny Pozemšťany za svá rokojmí. Okamžitě ostartuje velitel strážní flotily Sluneční soustavy, Zorn Jynthasso, většinou zvaný »poslední generál«, aby vedl své jednotky proti vetřelcům. Protože lodi NOVA v současnosti operují v centru Mléčné dráhy2), jsou největší z 11.000 kosmických lodí strážní flotily 240 pětiset metrových lodí třidy ODIN a 700 dvouset metrových křižníků třídy PROTOS. 143 let starý Jynthasso, který byl nedávno jmenován zástupcem Cistolo Khana, je velikým odpůrcem Thoregonských ideí. Odjakživa obhajuje cestu síly a zbrojení. Jeho vlajková loď, MARTINUS, vyzve Ramihyna rádiově, aby neprodleně opustil Sluneční soustavu a jinak vyhrožuje, že zaútočí na WAVE.

První Pozemšťanka Paola Dašmaganová a terranská radní pro obranu a bezpečnost Jasmin Garque jsou naopak přesvědčeni vzhledem ke zkušenostem s MATERIÍ, že vojenská akce proti WAVE by byla marná, a proto sází na diplomacii. Rádiově nabízí První Pozemšťanka Ramihynovi vyjednávání a ptá se ho na jeho úmysly. Jako odpověď zničí kosmická továrna jednou ranou 24 PROTOS-křižníků.

Zorn Jynthasso, pozve žurnalistku Katie Joanne3), která v SolTel už o něm kladně informovala, aby přišla na MARTINUS. Joanne odstartuje se space-jetem SolTelu, musí ale vyskočit, protože členové zločinecké organizace URTA, kteří se chtějí dostat ze Země, proniknou na palubu. Žurnalistce se poté podaří proniknout do HQ-Hanzy, její pokus o přímý přenos ze zasadání kabinetu je ale překažen. Jasmin Garque letí mezitím k WAVE s osmdesáti metrovým křižníkem URSUS a předá Ramihynovi nabídku, že vyjedná způsob kapitulace. Sluha Materie odpoví, že sám určí, kdy se to stane, a zničí URSUS.

Na konci 6. dubna se WAVE přiblíží k Zemi až na kritickou hranici. Bezprostředně poté, co Katei Joanne dorazí se space-jetem na MARTINUS, nechá Zorn Jynthassos zaútočit na kosmickou továrnu zároveň se všemi svými jednotkami. Protože se podařilo jednomu jeho křižníku opustit Sluneční soustavu, spoléhá na posily deseti tisíc bojových lodí z ostatních světů LSP. Energetické výboje terranských zbraní jsou tak velké, že ohrožují stabilitu Sluneční soustavy. Na Zemi dochází k přílivovým vlnám a zemětřesením. Přesto ale »poslední generál« ignoruje rozkaz Paoly Dašmaganové, okamžitě zastavit bojové akce. Nakonec se WAVE vzdá své pasivity a začne s energickými protiúdery. V krátkém čase je zničeno všech 18.000 transformačních pevností a 6500 terranských bojových lodí. HQ-Hanzy, ve kterém se zdržuje Paola Dašmaganová a ostaní členové vlády, je zcela zničeno. Teprve nyní zbaví Arma Lileken, velitelka MARTINUSE, a Yhing Jahang, její první pilot, Jynthassa, který chce dále bojovat, velení a přikáže ústup. Katie Joanne se pokusí, vrátit se ve svém space-jetu k Zemi, ale Jynthasso převezme řízení její malé lodi. Stále je ale přesvědčen, že WAVE s dodatečnými deseti tisícemi loďmi přemůže, a odstartuje v poslední hodině 6. dubna k poslednímu sebevražednému a nesmyslnému útoku na kosmickou továrnu. Současně se setká mimo WAVE vyrobeným rušícím polem Perry Rhodan a Cistolo Khan s PAPERMOONEM 4) s flotilou požadovanuo Jynthassem.