Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1995
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1995
Název:Smrt nad Terrou
(Tod auf Terra)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:16.11.1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1291 NGL = 4878

Při letu do Sluneční soustavy narazí PAPERMOON na rozprášené jednotky strážní flotily a na lodi, které přišli z jiných LSP světů, aby Zemi pomohli. Planeta Trokan, stanoviště Hřibu je sedmset metrů dlouhým, je pomocným člunem kosmické továrny WAVE uzavřena. WAVE samotná zaujala pozici nad Terranií. Z trivideových zpráv vyjde najevo, že v podvečer 7. dubna 1291 NGL krátce po sobě v Hannoveru, Káhiře, Adelaide a na východě Ohňové země zemřelo mnoho lidí bez zjevné příčiny.

Pruh smrti je stopa Ramihyna, který se pomocí dimenzionálního tunelu může bleskurychle objevit kdekoliv na Zemi. Každý živý tvor, který se dostane do okruhu 1,5 kilometru kolem »obleku smrti« ihned zemře. Sluha Materie, který po zprávě Torr Samaha o zničení MATERIE přiletěl do Sluneční soustavy, kašle na umírání lidí a je zároveň fascinovám velkým zanícením, který lidská kultura věnuje smrti. Zatímco putuje přes Zemi, vzpomene si Ramihyn na to, že kdysi byl vojevůdcem svého národa, černosrstých, medvědovitých Patridů. Po návratu do kosmické továrny je z britských ostrovů vyslána kapsle s mrtvolami a trhavinou směrem k WAVE. Když termonukleární bomba exploduje, aniž by továrnu kosmokratů poškodila, a mrtvoly se roztříští, věří »hrobař«, že se jedná o jednu zvlášť čestnou formu pohřbu, a odebere se zpět na povrch Terry. V Novém Londýně je kyklop zpozorován Gloom Bechnerem1), majitelem Terrani News Report. Bechner věří, že Ramihyn vedle svého mentálního varování před Thoregonem také rozšiřuje představu zániku vesmíru.

Přes námitky Cistolo Khana skočí Perry Rhodan ve svém modrém Galornském skafandru transmiterem do Terranie. Pohled na zničený HQ-Hanzy Šestým poslem velice otřese. Pod vedením Margret Zhamant prohledávají agenti SPL trosky. S jejich podporou pronikne Rhodan do hlubiných pater. Tam potká sedmnáctiletého Startac Schroedera, jehož rodiče zahynuli při zničení HQ-Hanzy a beze stopy zmizeli, když se Ramihyn objevil ve spoušti trosek. Sluha Materie ihned zpozoruje přítomnost Šestého posla a ihned se stáhne zpět. To, že sám může poblíž Ramihyna přežít, připisuje Rhodan svému aktivačnímu čipu. Podle snímků Gloom Bechnera pozná, že zelený oblek kyklopa se podobá »obleku zmaru«, který kdysi nosil Alaska Saedelaere2).

Ramihyn nechá Terry svými loďmi uzavřít a vydá se na pátrání po Šestém poslu, a také Perry Rhodan chce s ním zúčtovat v rozhodujícím boji. Když se Sluha Materie 10. dubna objeví na Thora Road, je obklíčen roboty Marget Zhamant, které na rozkaz Noviela Residora proti hrobaři zaútočí. Teprve při jeho dalším vynoření u kybernetické věže dostihuje Rhodan Ramihyna. Kyklop bez námahy překoná Rhodanův ochranný štít a spoutá nositele aktivátoru buněk. Také plán Šestého posla, Ramihyna pomocí exploze Mooa zničit, ztroskotá. Když vládce WAVE chce konečně Perry Rhodana zabít, zasáhne Startac Schroeder a přesene nesmrtelného do bezpečí. Barvoslepý chlapec je slabý teleportér a může kromě toho pociťovat duševní vyzařování.

Rhodan a Schroeder se stáhnou do civiliního kosmického přístavu u Atlan Village. Protože si chce přes Hřib na Trokanu dojít pro pomoc proti nepřemožitelnému Sluhovi Materie, vyzve Šestý posel Margret Zhamant, aby poskytla mobilní transmiter. Když je Ramihyn objeví, skočí Rhodan na Trokan, a Schroeder prchne s posledními silami teleportací.

Protože válcovitá loď WAVE okolí Hřibu masivně ostřelovala, poté co Rhodan tamnější transmiter opustil, je Cistolo Khan přesvědčen, že Šestý posel Thoregonu na Trokanu zemřel3).