Korphyria

Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Vzdálenost od Země:9223 LY
Soustava:Korph
Pořadí od hvězdy:5
Obyvatelé planety:
Korphyrané (potomci Lemurů)

Korphyria je pátou planetou systému Korph.

Obecně

Jako jedna z pouhých sedmi planet v celé hvězdokupě Hayok má Korphyria podmínky snesitelné pro lidský život. Přesto bylo při kolonizaci v 51. tisíciletí před Kristem zapotřebí adaptovat lemurské osadníky na extrémně suché klima.

Z vesmíru se planeta prezentuje jako světle hnědá koule. Povrch tvoří nekonečné pouště, savany a několik rozsáhlých horských pásem. Jedním z masívů Korphyrie je Mračná brána, jejíž nejvyšší vrchol ovšem měří jenom 5578 metrů.

Dějiny

Historické nálezů se zjistilo, že planeta náležela v 51. tisíciletí před Kristem k 21. Tamaniu Lemurů. Jako všechny lemurské světy ve hvězdokupě byla také Korphyria těžce zpustošena během stoleté války proti Haluťanům – její lid klesl na úroveň pozemské doby kamenné.

Přibližně 8500 před Kristem byla Korphyria objevena Arkonidany. Její obyvatelé obdrželi status samostatné nearkonské enklávy uvnitř Velkého impéria. Tato autonomie přetrvala až do časů Spojeného impéria, později byla planeta asociována s LSP.

Když v roce 1300 NGL imperátor Bostich I. s odvoláním na původně arkonidskou kolonizaci anektoval hvězdokupu Hayok, stala se také Korphyria součástí Křišťálového impéria.

Na základě poukazů, objevených na Hayoku, se na planetu Korphyria vydal počátkem roku 1332 NGL tým SPL pod vedením Trima Maratha a Startaca Schroedera. V Mračné bráně objevil rozsáhlou základnu Oldtimerů, která spolu se stanicemi na ostatních planetách hvězdokupy sloužila ke kontrole Hvězdného oceánu Jamondi. Uvnitř Pozemšťané potkali Aaga z Gemu, Věčného služebníka z lidu Cremašenů. Ten, dříve než opustil stanici a zapečetil ji, aby tak zabránil Galaktikům v dalším vstupu, poskytl cenné informace o původu Hvězdného oceánu.

Známí Korphyrané

Zdroj

PR 2226

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!