Aago z Gemu

Informace o postavě:
Titul:Věčný služebník
Výška:2 metry
Národ:Cremašeni
Popis:dokonale humanoidní, zlatohnědá pokožka, hnědé oči a tmavé vlasy

Aago z Gemu byl „Věčný služebník“ z lidu Cremašenů. Po dlouhé věky sloužil Querionům v hyperkokonové stanici na planetě Korphyria ve hvězdokupě Hayok.

Vzhled

Aago byl dokonale humanoidní, měřil dva metry a nebyl zvlášť svalnatý. Jeho kůže měla zlatohnědý lesk, měl hnědé oči a tmavé vlasy.

Charakter

Aago vzbuzoval v lidech kolem sebe pocit důvěry a byl poměrně otevřený. Vzhledem ke skončení svého úkolu zatoužil po hlubinách kosmu. Disponoval schopností telepatie.

Dějiny

Aago z Gemu sloužil po celou věčnost (nejméně 1 milion let před Kristem) Querionům.

Když jeho páni odešli neznámo kam, Aago se uložil do konzervačního spánku, z něhož se probudil teprve v roce 1332 NGL. V tu dobu vnikli do stanice na Korphyrii při svém pátrání po stříbrokouli Lyra Morgenová, Startac Schroeder a Trim Marath.

Cremašen nejdříve vyřadil dva z Galaktiků z boje a později zkontaktoval historičku, aby od ní získal potřebné informace. Z lidského úhlu pohledu ošklivá Pozemšťanka Věčného služebníka okamžitě okouzlila. Ona byla současně fascinována pomocníkem Querionů. Oslovil ji v jazyce Mocných a byl velice překvapen, že této prastaré řeči porozuměla.

Po rozhovoru Pozemšťanky s Cremašenem byli oba mutanti propuštěni ze zajetí. Aago z Gemu pak vyprávěl o době, když ještě byli aktivní jeho páni. Tehdy se objevilo nebezpečí, které ID zažehnal vytvořením hyperkokonů (Gon-Orbhon a Tagg Kharzani). Aago se rozhodnul opustit stanici, protože jeho dohledu již nebylo zapotřebí. Zpočátku se zdálo, že nebude moci odletět, neboť na Korphyrii už nezbyla žádná stříbrokoule. Později však získal méně výkonnou, ale dostačující fázovou kouli, s níž se vydal na cestu do neznáma. Historička, která se do Věčného služebníka zamilovala, letěla s ním. Další osud této dvojice je neznámý.

Zdroj

PR 2226

Aktuální data:
5.8.2021
1566 před NGL
3. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459431.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!