Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Galaxie > Algion
hledat
Astronomická data:
Označení:NGC 4258
Vzdálenost od [[Mléčná dráha|Mléčné dráhy]]:21 mil. LY
Typ:spirální SAb
Průměr:30‘000 LY
Významné národy:
Tazolové, Urungabové, Voranesové, Jangrunové, Prokideni, Oschongeni, Zytekerové, Saggarové, Ruenderové

Galaxie Algion, neboli NGC 4258, je sousední galaxií Chearthu (M 94). Je možné, že Algion patří k mocenské oblasti Nisaaru. Vzdálenost k Mléčné dráze je mezi 21 a 25 miliony světelných let. Algion je domovem Algiotických poutníků, které tvoří nejrůznější národy této galaxie.

Nedaleko ní leží galaxie Kudhu neboli M 106. Směrem od Mléčné dráhy leží Chearth asi 4 miliony světelných let od Chearthu.

Historie

Poté co jsou Tazolové přijati do hvězdné říše vesmírem cestujících národů Algionu, je jim oznámeno, že v kosmickém myšlení není žádné místo pro mnoho bohů, které Tazolové uctívají. S tím se Tazolové vnitřně ale nespokojí a pracují neustále na přizpůsobování víry novým technickým a vědeckým objevům.

Rozhodujícím pro ještě silnější fanatizmus Tazolského náboženství bylo objevení velice silného hyperzářiče, který nazvou Brána osvícení a považují jej za vezení pro svého boha Gaintanu.

Od té doby dělají všechno pro to, aby se na toto místo dostali. Po mnoha letech se díky fanatizmu podaří podrobit celou galaxii Algion a všem národům vnutit svou víru.

Kolem roku 650 NGL přiletí první chearthská loď do Algionu. Když její posádka nechce přijmout náboženství Tazolů, jsou Chearťani vyhnáni.

Jen o několik let později, asi 600 let po prvním letu tazolské lodi do vesmíru, vyšle Impérium Clannach, jak se tazolská říše také nazývá, expedici k Bráně osvícení. Po 5 letech se expedice zdecimovaná vrátí zpět, aniž by splnila svůj cíl osvobodit Gaintanu.

O několik let později se objeví Shabazza ve formě boha Xiona a dá Algiotům možnost osvobodit svého boha.

Výsledkem je Algiotická invaze do Chearthu, což podporuje Shabazzův záměr osvobodit sluneční červy a poslat je na galaxie koalice Thoregon, zejména ale na Mléčnou dráhu. Invazi do Chearthu se ale podaří odrazit. Algioti se vrací zpět do své rodné galaxie.