Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1913
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1913
Název:Jedderova mise
(Jedders Mission)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:21.4.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1290 NGL = 4877

Tři hodiny po startu GOOD HOPE III se v Thorrtimerském systému objeví 450 metrů dlouhá, válcová kosmická loď neznámé konstrukce. Nereaguje na rádiové volání a zmizí uvnitř slunce Thorrtimer.

Částečně značné výškové rozdíly mezi dřívějším faktorovým elementem Alašan a jeho thorrimským okolím jsou srovnány. 16. února 1290 NGL uzavřou Stendal Navajo a král Corn Markée smlouvu o zásobování terranské čtvrtě vodou ze Zortengaamu. Pod heslem »Předně Terranci« odporuje ale malá, radikální menšina nadále proti terransko-thorrimské spolupráci. Agenti SPL přemůžou pytláky, kteří kradli zvířata ze stád mausterů, aby mohli zásobovat Alašan masem. Ačkoliv se jeho národ živí čistě vegetariánsky, dovolí král Markeé Terrancům, pro svou potřebu lovit maustery.

Gia de Moleonová nechá v jihovýchodním Alašanu zřídit podzemní hangár pro nově budovanou flotilu. Tam se má opravit 280 metrů dlouhý obchodní křižník ALVAREZ, doposud poloviční vrak, pomocí součástek ŠUMANU, který je ještě v horším stavu.

Mezitím vyvine Jedder Colusha plán, zrychlit národní porozumění pomocí koncertu hudební skupiny INTERKOSMO. Po delších přípravách vystoupí hudebníci Charlie Whatt, Johnny Laino, Flory McMarzy a zpěvačka Grace Silk u 27. února před 200.000 Thorrimany a králem Corn Markeé. Hudba Terranců se Thorrimům velice líbí.

28. února den před podpisem konečné kooperativní smlouvy mezi Terranci a Thorrimy, opouští tajemný válcovitý křižník slunce a přilétá k Alašanu. Neočekávaně se několik dnů nezvěstný Alaska Saedelaere objeví pod lodí vznášející se nad městem. Jako v trazu vysvětlí Gie de Moleonové, že se jedná o virtuální loď, která přišla z daleka1). Když připojí, že loď ho chce jako pilota, vezme stříbrně lesklý válec nositele aktivátoru na palubu a opouští soustavu Thorrtimer2).