Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Jedder Colusha
hledat

Jedder Colusha

Jedder Colusha byl programátor v SPL a později státní tajemník alašanského národa.

Vzhled

Měl pomačkanou tvář a vlasy mu doslova stály na hlavě. Ke svému obličeji rád nosil pomačkaný oblek (PR 1912).

Charakter

Colusha byl milující otec a manžel. Oženil se s Darne; jejich rodinu tvořila sedmiletá holčička China a dvanáctiletý syn Earth. Rodinné štěstí doplnila jezevčice Chessy. Večer často pobýval v Kosmos klubu, kde mohl vycítit rozpoložení Alašanů (PR 1912).

Dějiny

Jedder Colusha se narodil na Teře v roce 1230 NGL (PR 1913).

Až do přesunu městské čtvrti Alašan na planetu Thorrim v galaxii DaGlauš v říjnu 1289 NGL byl nenápadným programátorem ve Věži SPL. Colusha si osvojil velmi dobrý smysl pro to, jak jednat s Thorrimany. To bylo z velké části způsobeno tím, že jeho děti několikrát prošly faktorovou parní bariérou, aby si mohly hrát s thorrimanskými vrstevníky. Musel je tedy najít a přivést zpět, a tak se rychle seznámil s místními obyvateli. Poté, co Stendal Navajo 1. února 1290 NGL vyhrál volby a stal se starostou Alašanu, nabídl Colushovi místo zmocněnce pro Thorrimany. Colusha se bez váhání ujal nového úkolu (PR 1912).

V dubnu 1290 NGL působil jako státní tajemník národa Alašan. Když hvězdná loď Hamaradů objevila Alašan, došlo k první velké krizi mladého národa. Colusha se s rodinou a ostatními Alašany stáhl do Věže SPL, která byla zahalena paratronovou clonou. Ve Věži se setkal s Perrym Rhodanem, Šestým poselem Thoregonu, který právě při svém pátrání po SOL přistál ve městě (PR 1925).

Vesmírná loď Hamaradů byla sestřelena a krize prozatím zažehnána. Jedder Colusha se obrátil na krále Corna Markéeho a požádal ho, aby nechal Rhodana a jeho společníky na thorrimanské lodi přepravit do Prstence Zophengornu. Král 21. dubna 1290 NGL souhlasil (PR 1925).

Zdroje

PR 1912, PR 1913, PR 1925, PR 1944, PR 1952, PR 1970