Perry Rhodan 1925 (Česká obálka) Perry Rhodan 1925 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1925
Název:Cizinci nad Alašanem
(Fremde über Alashan)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:14.7.1998
Vydáno v češtině:2021, přeloženo (Tyric)
Čas děje: 1290 NGL = 4877
Hrozba pro Alašany – v jejich nové domovině se vynoří kosmická loď
Hlavní postavy románu:

Braxen - Velitel lodi ROPICA se chce zmocnit vysoce jakostní techniky.

Stendal Navajo - Starosta národa Alašan vidí, že je jeho malý stát v ohrožení.

Gia de Moleonová - Bývalá šéfka SPL začíná pracovat na nouzovém plánu Robinson.

Perry Rhodan - Nositel buněčného aktivátoru hledá pomoc pro pátrání po SOL.

Jedder Colusha - Alašanský pověřenec potká svůj idol.

Mika Bloom - Vedoucí výroby se proti své vůli stává hrdinu.

Od chvíle, co zešílela Heliotská tvrz v domovské Sluneční soustavě, jsou dvě skupiny lidí ze Země přinuceny uhájit se ve vzdálených, cizích galaxiích. S obyvateli Kalkaty-Sever to dopadlo ještě docela dobře: Žijí nyní na Kenteullenu, v domovině Nonggů – tedy v centru vysoce vyspělé, přátelské civilizace, pro kterou nepředstavuje kontakt s Mléčnou dráhou žádný problém.

Docela jinak se to má lidmi, zmizelými s městskou čtvrtí Terranie-Jih. Přibližně 200 000 Terranců je v roce 1290 Nového galaktického letopočtu v galaxii Whirlpool odkázáno pouze na sebe samotné. Naštěstí se podařilo rychle překonat počáteční problémy.

Kontakt s Thorrimany, na jejichž planetě lidé bydlí, se vyvinul v přátelství. Byly navázány první obchodní kontakty a výstavba samostatného národa Alašan – jak se nyní nedobrovolná kolonie jmenuje – postupuje vpřed. Nedávno byl dokonce pomocí blufu odražen i úder barbarských drancířů Džerrů.

Mezitím na Alašany narazila také skupina okolo Perryho Rhodana. Nesmrtelný Pozemšťan, před časem jmenovaný Šestým poslem Thoregonu, je na stopě Šabazza, mysteriózního protivníka lidstva. Rhodan hledá spojence, ale to není příliš jednoduché. Neboť teď se objeví CIZINCI NAD ALAŠANEM...


Po svém příletu na Thorrim prosí Perry Rhodan a Reginald Bull1) o kosmickou loď, se kterou by mohli pokračovat v pátrání po SOL. Stendal Navajo a Gia de Moleonová je přátelsky uvítají, nejsou však ochotni poskytnout jim GOOD HOPE III nebo ALVAREZ, který bezprostředně před příletem nesmrtelných předali národu Alašan jako jeho druhou loď. Také velká část ostatních Alašanů se staví proti oběma nositelům aktivátorů velice zdrženlivě. Již několik hodin po svém přistání startuje GOOD HOPE III s novým nákladem k planetě Kre'Pain2).

Když Mika Bloom, vedoucí výroby automatické továrny II, rozebírá GOOD HOPE III dodané bloky howalgonia3), zaktivuje se ukrytý hamaradský vysílač a Alašané se připraví na přílet cizích lodí.

Signál zachytí hamaradský křižník ROPICA, devět set metrů dlouhý a dvě stě metrů široký válec, jehož ohyby jsou silně zúžené a vybíhají do plochého hrotu. Její velitel, ctižádostivý Hamarad Braxen, odmítne informovat svůj domovský svět o signálu, o kterém se dozvěděl kódovaným radiogramem od těžce zraněného agenta Teiskolla4). Několik důstojníků, kteří se proti této libuvůli svého velitele zbouřili, nechá Braxen, který chce objev světa SPOLEČNOSTI použít pro svou vlastní kariéru, zabít.

Když se ROPICA objeví nad Thorrimem , schovají se obyvatelé Alašanu pod paratronový štít, který chrání věž SPL, a marně odstřelují hamaradskou loď. Když ROPICA ohrožuje Zortengaam a další části Alašanu, odstartuje deset space jetů, a Mika Bloom a pilotka Bonnie Wightová se přiblíží k válcové lodi s antigravitační plošinou, která má provizorně namontovaný prototyp transformačního děla. Bloomem vystřelená transformační bomba poškodí ROPICU tak těžce, že musí přistát blízko Zortengaamu, přičemž vyšle krátké, automatické nouzové volání. Společně se sto agenty SPL vniknou Rhodan a Bull do trosek a zajmou přeživší Hamarady. Braxen se uchyluje k sebevraždě.

21. dubna 1290 NGL požádá Jedder Colusha, který Perryho Rhodana obdivuje, krále Thorrimanů, jestli by nositelům aktivátorů neposkytl jednu kosmickou loď. Corn Markée se rozhodne, že Rhodana a jeho thorrimanská loď doveze k Periferní planetě5), na žádost Navaja, pro kterého je vhodné, aby nesmrtelní z Alašanu zmizeli. Rhodan doufá, že by se letu mohlo zúčastnit také několik agentů SPL.

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál