Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Teiskoll
hledat
Informace o postavě:
Národ:Hamaradové
Tituly:agent hamunu

Hamarad Teiskoll byl agentem na Kristanu a Vurtoonovým spolupracovníkem. Kristan si ovšem tento agent nikdy neoblíbil.

Dějiny

V dubnu 1290 NGL žil Teiskoll na Kristanu v galaxii DaGlauš a všemi prostředky se snažil získat technické inovace. Neměl však v úmyslu je draze nakupovat od konsorcia Tampa. Velel údernému týmu, který pronikl do poslední základny hroutící se Guarantéky, osvobodil rukojmí a následně celý bunkr vyhodil do povětří (PR 1920).

12. dubna se Teiskoll začal zajímat o SPOLEČNOST, kterou zpočátku spojoval s takzvanými Alašany, cizinci, prodávajícími vysoce vyspělou zaměřovací technologii. Agent později dospěl k závěru, že za SPOLEČNOSTÍ nestojí Alašané, nýbrž nějaký jiný vyspělý národ zpoza Kotle. Podařilo se mu navázat kontakt a výměnou za kvalitní pozitroniku nabídl velké množství oscilačních krystalů, které měl dodat jeho partner Vurtoon. Udělal to však pouze s postranními úmysly – pomocí naváděcího vysílače, ukrytého v oscilačních krystalech, chtěl vyzvědět pozici domovské základny SPOLEČNOSTI (PR 1920).

Mezitím na Kristanu přistála i skupina kolem Perryho Rhodana, která se brzy rovněž začala zajímat o SPOLEČNOSTI. Jelikož se Rhodanově týmu nepodařilo proniknout do základny tajemných cizinců, pokusili se získat informace v hamaradské obchodní pobočce. Zde ovšem Rhodanovi lidé vyvolali poplach a byli napadeni přesilou Hamaradů.

Během přestřelky s Galaktiky se uvolnily traumatizující vzpomínky, jež kdysi Teiskoll potlačil. Před lety zničilo jeho domovskou planetu kotletřesení. Teiskollova těhotná družka Milnar byla zraněna. Vurtoon ji zabil, protože při útěku představovala přítěž. Teiskoll, sám těžce zraněný, a Vurtoon dosáhli jedné z posledních vesmírných lodí a unikli z umírajícího světa. Teď, když si Teiskoll vybavil, co mu kdysi Vurtoon způsobil, svého partnera okamžitě zabil (PR 1920).

Teiskoll přesto uskutečnil svůj plán. Naváděcí maják se nacházel na palubě hvězdné lodi SPOLEČNOSTI a měl Hamarady dovést na základnu cizinců. Těžce zraněný Teiskoll předal své znalosti o naváděcím majáku Hamaradu Braxenovi, veliteli bitevní lodi ROPICA (PR 1925).

Zdroje

PR 1920, PR 1925

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Teiskoll« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)