Vurtoon

Informace o postavě:
Národ:Hamaradové

Hamarad Vurtoon byl agentem, působícím na Kristanu, a Teiskollovým spolubojovníkem.

Dějiny

V dubnu 1290 NGL žil Vurtoon na Kristanu v galaxii DaGlauš a všemi prostředky se snažil získat nejnovější technické vynálezy. Vurtoonova vesmírná loď se jmenovala TŘESOHNĚV. Konstrukce TŘESOHNĚVU se nedala přiřadit žádnému známému národu DaGlauše, Hamaradové totiž plavidlo ukradli uprchlíkům, jejichž domovina se stala obětí seizmického zajetí.

S rozkazem získat pokročilý zaměřovací systém ZZ-89 zaútočil Vurtoon 4. března na mateřskou loď Tsků. Tskové však dostali posily a Vurtoon musel ustoupit. Aby zahladil stopy, bezohledně spustil sebedestrukci člunů TŘESOHNĚVU, které za sebou musel zanechat. Většího úspěchu dosáhl ve chvíli, kdy zaútočil na loď Chii-Yiků. Ukradl víceúčelový radar a Chii-Yiky ve zničené vesmírné lodi ponechal jejich osudu (PR 1920).

Ve stejnou dobu se jeho společník Teiskoll začal zajímat o SPOLEČNOST, kterou zpočátku spojoval s národem Alašan. Teiskollovi se podařilo navázat kontakt a výměnou za kvalitní pozitroniku nabídl velké množství oscilačních krystalů, které měl dodat právě Vurtoon. Udělal to však pouze s postranními úmysly – pomocí naváděcího vysílače, ukrytého v oscilačních krystalech, chtěl vyzvědět pozici domovské základny SPOLEČNOSTI (PR 1920).

Mezitím na Kristanu přistála i skupina kolem Perryho Rhodana, která se brzy rovněž začala zajímat o SPOLEČNOSTI. Jelikož se Rhodanově týmu nepodařilo proniknout do základny tajemných cizinců, pokusili se získat informace v obchodní pobočce Hamaradů. Zde ovšem Rhodanovi lidé vyvolali poplach a byli napadeni přesilou Hamaradů.

Během přestřelky s Galaktiky se uvolnily traumatizující vzpomínky, jež kdysi Teiskoll potlačil. Před lety zničilo jeho domovskou planetu kotletřesení. Teiskollova těhotná družka Milnar byla zraněna. Vurtoon ji zabil, protože při útěku představovala přítěž. Teiskoll, sám těžce zraněný, a Vurtoon dosáhli jedné z posledních vesmírných lodí a unikli z umírajícího světa. Teď, když si Teiskoll vybavil, co mu kdysi Vurtoon způsobil, svého partnera okamžitě zabil (PR 1920).

Zdroje

PR 1920

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Vurtoon« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
17.9.2021
1566 před NGL
4. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459474.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!